1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy naszego Rekolekcjonistę, o. Zbigniewa Ptaka – z Zakonu Paulinów. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach parafialnych i na stronie internetowej. Ofiary, składane na tacę w czasie rekolekcji (w środę), przeznaczymy dla O. Rekolekcjonisty. Zapraszamy wszystkich do gorliwego udziału w tym bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.  
 2. Aby dobrze i duchowo przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy warto pojednać się z Bogiem i naszym bliźnim w Sakramencie Spowiedzi św. We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej od godz. 8.30 i 16.30, a w pozostałe dni – podczas Mszy świętych. Jednocześnie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na czas Wielkiego Tygodnia, ale skorzystać z tej możliwości w czasie rekolekcji. Prosimy także o przekazanie tej informacji waszym bliskim w domach.
 3. REGIONALNE SPOTKANIE FORMACYJNE WOJOWNIKÓW MARYI i chętnych mężczyzn, którzy chcą wstąpić w szeregi Wojowników Maryi odbędzie się w środę po wieczornej Eucharystii.
 4. Uroczystość św. Józefa przeżywać będziemy w piątek 19 marca, zapraszamy parafian i gości na Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 19.00 oraz na nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. To już nasze trzecie spotkanie ze św. Józefem. W tym dniu można nabyć specjalnie wydany modlitewnik do św. Józefa.
 5. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek:
  godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych,
  17.15 – dla dzieci,
  po Mszy św. wieczornej – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny.
  Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. 
 6. Zapraszamy na Mszę św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim odprawianą w języku łacińskim w najbliższą sobotę 20 marca o godz. 15:00. Msza św. odbędzie się w kościele parafialnym.
 7. Już dzisiaj informujemy, że doroczna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek, 26 marca po Mszy św. wieczornej.  
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy duchowe przygotowanie całej Parafii do przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II. Uroczystość odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia 11.04.2021 r. Z tej racji zapraszamy parafian na FILMOWE DNI SKUPIENIA ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II.
  W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.35 odbędą się projekcje unikalnych filmów: “Tajemnica tajemnic”, „Lolek” – „Wyzwolenie kontynentu”. W tym czasie będziemy gościć p. Benona Wylegałę, Konsultora Generalnego Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciela Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny z Bielska-Białej, który  poprowadzi spotkania ewangelizacyjne.
 9. W zakrystii w sklepiku „Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, różańce parafialne, kartki świąteczne oraz „Paschaliki” – małe świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym
  i potrzebującym w parafii i diecezji. Zachęcamy do ich nabywania.
 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy, rozliczając się z podatku dochodowego, przekazują jego 1% na rzecz naszej świetlicy parafialnej i Centrum Kultury Calasanz. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Jałmużnę postną prosimy składać do skarbon znajdujących się w przejściu kościoła.  
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Stanisławę Szmyd, śp. Teresę Fuks – Paszkowską.  Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…