1. Dzisiaj rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy nadużywają alkoholu i prośmy o łaskę uwolnienia z nałogu. Na ołtarzu bocznym k. ambony jest wyłożona tzw. Księga Trzeźwości, do której możemy się wpisać. Niech towarzyszy nam duch modlitwy za osoby uzależnione od alkoholu w rodzinach  i parafii.
  2. POPIELEC – rozpoczęcie Wielkiego Postu – w środę 17 lutego. Uczestnicząc we Mszach Św. (7.00, 8.30, 10.00, 17.00, 19.00) i przyjmując popiół na swoje głowy, zechciejmy z wiarą rozpocząć przygotowanie duchowe do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomyślmy: jakie postanowienia, jakie wyrzeczenia, jakie uczynki będą nas prowadzić poprzez dni Wielkiego Postu. Pomocą może być „Zdrapka Wielkopostna”, którą będzie można nabyć w tym dniu.  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (co do jakości – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  – osoby, które ukończyły 14 rok życia i co do ilości – jeden posiłek do syta i dwa posiłki skromne – osoby między 18 a 60 rokiem życia). W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich.   W tym dniu swój dzień patronalny obchodzi Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Pamiętajmy w  modlitwie  o Dostojnym Solenizancie wypraszając wszelkie potrzebne łaski przez orędownictwo Matki Bożej Łaskawej. 
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 8.30 i 18.00  – dla dorosłych, o 17.15 – dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej, o 19.40 – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny. W niedziele – o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi o. Edward. 
  4. Zapraszamy na spotykanie się z żywym Jezusem w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do niedzieli od  godz. 18.00. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i przeżywania różnych nabożeństw w intencji parafian i gości.
  5. W oparciu o Dekret Penitencjarii Apostolskiej z dnia 8 grudnia 2020 roku, Biskup Legnicki ogłosił postanowienia dotyczące możliwości uzyskania odpustu zupełnego na terenie Diecezji Legnickiej w Roku Świętego Józefa, w okresie od 14 lutego do 8 grudnia 2021 roku. Szczegóły w gablotach parafialnych.
  6. Zapraszamy na Mszę św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim odprawianą w języku łacińskim w najbliższą sobotę 20 lutego o godz. 15:00. Msza św. odbędzie się w kościele parafialnym.
  7. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, kalendarz parafialny na 2021 rok wydany z racji Jubileuszu 75-lecia posługi Zakonu Pijarów w Jeleniej Górze – Cieplicach, „Żywe Słowo” na miesiąc marzec i kwiecień. 
  8. Chcemy jako parafia włączyć się w Międzynarodowe Seminarium Odnowy Wiary o temacie „Żywa relacja z Bogiem”, prowadzone przez Witka Wilka, które rozpocznie się  22 lutego o godz. 19.30. Można się jeszcze zapisywać w zakrystii.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp.: Władysława Cieślińskiego, Tadeusza Makuch, Ryszarda Rafalskiego, Waldemara Gąsłowskiego. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…