1. Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach parafialnych, które głosi pan Witek Wilk – ewangelizator głoszący Dobrą Nowinę w Polsce, Europie a nawet w różnych miejscach świata. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 9.00, 17.00 i o 19.00. Po Mszach św.  o 19.00  zapraszamy na Wieczór Uwielbienia Boga z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Szczegółowy plan rekolekcji – w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej. Zaplanujmy tak nasz czas, by z radością uczestniczyć w kościele w tym bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem i Kościołem w czasie spowiedzi św., która w naszej parafii będzie we wtorek, 15 grudnia). Ofiary, składane na tacę w czasie rekolekcji (w środę), będą przeznaczone dla Rekolekcjonisty i na dzieła związane z posługą  ewangelizacyjną. 
  2. Dzisiaj nasza parafia, w ramach wizytacji pasterskiej, gości Biskupa Diecezji Legnickiej, Zbigniewa Kiernikowskiego. Główna uroczystość odbędzie się na Mszy św. o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy Parafian do udziału w spotkaniu z Księdzem Biskupem. 
  3. Dzisiaj również przypada rocznica stanu wojennego. Tego dnia w Kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitw za ofiary tego czasu. Znakiem pamięci o tych tragicznych wydarzeniach będzie zapalenie świecy w oknie o godz. 19.30 i modlitwa za ofiary stanu wojennego. 
  4. Prosimy, zwłaszcza lektorów i mężczyzn, o pomoc przy strojeniu choinek w kościele w najbliższą sobotę, 19 grudnia od godz. 8.30.
  5. 8 grudnia Papież podpisał List Apostolski „Patris corde” w 150. rocznicę ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego. Jednocześnie ogłosił „Rok św. Józefa”, który będzie trwał do 8 grudnia 2021 r.  Penitencjaria Apostolska wydała dekret o odpustach zupełnych. Szczegóły w gablocie parafialnej. 
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – godz. 18.00. Różaniec św. odmawiamy – w poniedziałek, wtorek, piątek i sobota; nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory – w czwartek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Zapraszamy na Mszę św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim tzw. Mszę św. Trydencka odprawianą w języku łacińskim w najbliższą sobotę 19 grudnia o godz. 15:00. Msza św. ze względu na ograniczenia epidemiczne odbędzie się w kościele parafialnym.
  8. Wychodząc z kościoła można zabrać ze stolika w przedsionku, krótką modlitwę w intencji rekolekcji.
  9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Żywe Słowo na miesiąc styczeń/luty.
  10. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.
  11. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Edwarda Wysockiego, Jadwigę Pańczak, Michała Lipskiego, Stanisława Rataja. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…