1. W dniu dzisiejszym obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich: „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9) ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. 
 2. W tym tygodniu:
  – w środę – REGIONALNE SPOTKANIE FORMACYJNE WOJOWNIKÓW MARYI
  i chętnych mężczyzn, którzy chcą wstąpić w szeregi Wojowników Maryi po wieczornej Eucharystii.
  – w czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej;
  – w piątek – bł. Karoliny Kózkówny;
 3. Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele jest od poniedziałku do niedzieli o godz.18.00. W tym czasie będzie okazja do pojednania się z Bogiem i Kościołem w Sakramencie Pokuty.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. 
 5. Za Zmarłych, polecanych w Wypominkach, modlimy się na różańcu codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 6. Informujemy, że można już zamawiać intencje na Msze św. w 2023 roku.
 7. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, oraz kawa św. Józefa Kalasancjusza.
  Jest również do nabycia KALENDARZ PARAFIALNY na rok 2023. Na poszczególnych stronach kalendarza możemy z bliska przyjrzeć się postaciom świętych i błogosławionych, którzy otaczają Wniebowziętą NMP na obrazie Michała Willmana w głównym ołtarzy naszej świątyni. 
 8. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Sylwestra Konarskiego, śp. Andrzeja Teresińskiego, śp. Andrzeja Michalskiego, śp. Irenę Braun. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…