1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Dziękując Bogu za dar św. Jana Pawła II dla Kościoła, świata i dla naszej Ojczyzny, wesprzyjmy Dzieło Nowego Tysiąclecia, przekazując bezinteresowny dar serca na fundusz stypendialny dla uczącej się ubogiej młodzieży z rodzin wielodzietnych. Zbiórka do puszek na ten cel – po każdej Mszy św. Dzieci ze scholki i CKC oraz ich rodzice sprzedają smaczne kremówki.
  2. Ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie: różaniec i procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej  dzisiaj po Mszy św.  o godz. 19.00. Zapraszamy do licznego udziału i prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Z tej racji nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 18.15.
  3. Z racji Dnia Edukacji – Dnia Nauczyciela w poniedziałek pamiętajmy o naszych nauczycielach, wychowawcach i katechetach w naszej modlitwie. 
  4. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: św. Teresę od Jezusa we wtorek:, św. Jadwigę Śląską – główna Patronkę Śląska –  w środę, w tym dniu nasz Zakon wspomina bł. Piotra Casaniego (po Mszy św. wieczornej: spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy), św. Łukasza Ewangelistę – w piątek. Z racji dnia imienin pamiętajmy w modlitwach o duszpasterzu dzieci i młodzieży naszej parafii i odpowiedzialnym za LSO – o. Łukaszu Wiluszu.
  5. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania (klasa 6, 7 i 8) wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę 20 października po Mszy św. wieczornej czyli o 19.45.
  6. W tym dniu z racji III niedzieli miesiąca, po Mszach św. odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Serdecznie dziękujemy za życzliwe wspieranie jej działalności.  
  7. Z racji ogłoszenia przez Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego nowych Statutów:  Parafialnych Rad Duszpasterskich i Parafialnych Rad Ekonomicznych Diecezji Legnickiej w naszej parafii odbędą się  wybory i tworzenie nowych rad. Do dnia 3 listopada 2019 r. wszyscy parafianie mogą zgłaszać na piśmie swoich kandydatów do nowych Rad. Nazwiska tych kandydatów należy składać bezpośrednio u Ojca Proboszcza lub w kancelarii parafialnej. Poszczególne grupy istniejące w parafii winny wybrać i zgłosić swojego przedstawiciela. Wybory w naszej parafii odbędą się w niedzielę 17 listopada.
  8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszą pamięć o Zmarłych wyrażajmy w modlitwie, zamawiając Msze św. i składając na tzw. Wypominki. W zakrystii i na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wpisać imiona Zmarłych. Wypisane kartki, wraz z dowolną ofiarą, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominkach prosimy wpisać adres zamawiającego w celu podania dni, w których będziemy się modlić za Zmarłych z poszczególnych ulic. Za tych Zmarłych, przez cały listopad, odmawiać będziemy modlitwę różańcową, a przez cały rok, w drugi i czwarty piątek miesiąca, odprawiane będą Msze św. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy o zadbanie o groby naszych zmarłych. Śmieci należy wrzucać do przygotowanych kontenerów, a liście – osobno – do worków plastikowych, w które można się zaopatrzyć u pracowników cmentarza. Przypominamy także o regularnym opłacaniu należności za miejsca na cmentarzu (dla przypomnienia: wysokość opłat wynosi 500 zł na 20 lat).
  9. Aktualną prasę katolicką i „Żywe Słowo” na listopad i grudzień można nabyć w zakrystii, a w przyszłą niedzielę będą do nabycia KALENDARZE PARAFIALNE NA ROK 2020.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Stanisława Pytel, Marcina Nowogrodzkiego, Irenę Chudy, Mariana Burdon. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…