1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi!”. Warto przy tej okazji przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Podobnie jak roślina potrzebuje światła i ciepła dla swego rozwoju, tak człowiek miłości.” Budowanie dojrzałych, głębokich relacji opartych na miłości jest też warunkiem skuteczności procesu wychowania. 
 2. Dziś przypada Dzień Fatimski. Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami wokół naszego kościoła – o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Warto przy okazji tego święta zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż.
  – we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Po Mszy św. wieczornej, zapraszamy Kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie.
  – w piątek św. Stanisława Kostki – Patrona Polski – święto. 
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30: uroczystość I Komunii św. Wiernych, których ta uroczystość nie dotyczy bezpośrednio, prosimy o udział, w miarę możliwości, we Mszy św. o innych godzinach. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o zaangażowania się w posprzątanie kościoła: w piątek po Mszy o godz. 19.00. Należy przynieść ze sobą potrzebne rzeczy do sprzątania. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę za dzieci, które w tym roku w naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa.
 5. Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą można otrzymać od katechety bądź w kancelarii. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
 6. Sakrament BIERZMOWANIA uczniów klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej odbędzie się 18 PAŹDZIERNIKA 2020 roku w niedzielę o godz. 13.00. Spotkanie informacyjno-organizacyjne w najbliższy poniedziałek 14 września o g. 17.30 w klasztorze (wejście przez zakrystię). Pozostali kandydaci  (klasy ósme, siódme i szóste) swoje przygotowanie rozpoczną od października. O szczegółach będziemy informować. Wszystkim Kandydatom przypominamy o niedzielnej Eucharystii i o wpisie do książeczki za udział we mszy i comiesięcznej spowiedzi.
 7. Już w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Misje Parafialne w naszej parafii. Jest to wyjątkowy czas odnowy duchowej parafii. Bardzo prosimy, by nie zmarnować tego daru łaski Bożej przez nieobecność czy sporadyczne uczestnictwo. Przygotujmy się do tego wielkiego wydarzenia modląc się o otwarcie naszych serc, o dary Ducha Świętego dla misjonarzy głoszących nam nauki
  oraz o dobre owoce misji w parafii. 
 8. Po każdej Mszy św. przed kościołem będą rozprowadzane krzyże misyjne, które w szóstym dniu misji parafialnych poświęcimy oraz „Modlitewnik” z dużym drukiem.
 9. W tym roku duszpasterskim przypada Jubileusz 75 lat przybycia Zakonu Pijarów do Cieplic. Chcemy upamiętnić ten Jubileusz m.in. poświęcając mu kalendarz parafialny na rok 2021 – przez umieszczenie archiwalnych zdjęć z działalności parafii. Jeżeli ktoś z Was ma ciekawe zdjęcia z różnych lat i chciałby je udostępnić, to prosimy o przyniesienie ich do kancelarii. Zdjęcia zostaną zeskanowane i oddane właścicielowi.
 10. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, różne książki i ikony św. Jana Chrzciciela.