1. Dziś Dzień Fatimski. Wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 18.00: modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Po procesji Msza św. o godz. 19.00 celebrowana w intencjach fatimskich. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec na nabożeństwo.
  2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na KONCERT ORGANOWY KU CZCI ŚW. JANA PAWŁA II w wykonaniu światowej sławy organisty ENNIO COMINETTI z repertuarem najsłynniejszych utworów mistrzów baroku i renesansu. Koncert odbędzie się po Mszy Św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy Parafian, Kuracjuszy i Gości. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie. 
  3. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we wtorek 15 sierpnia. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. będziemy święcić bukiety ziół, kwiatów i warzyw. Ofiarujmy Maryi również nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przygotujmy nasze serca przez codzienną modlitwę i pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty. Taca odpustowa zostanie przeznaczona na dalsze prace konserwatorskie ścian, sklepienia i balustrad. Za każdy dar serca składamy szczere Bóg zapłać. W tym dniu po każdej Mszy św. będzie można zabrać ze sobą różaniec z Medziugorie.
  4. Uroczysta Suma Odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 13.00. Zapraszamy służbę liturgiczną, całą asystę procesyjną, wszystkich Parafian, Kuracjuszy i Gości. Z racji odpustu parafialnego możemy uzyskać odpust zupełny.  Jest on darowaniem człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w Sakramencie Pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca. Warunki, które należy spełnić: wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego; skorzystać z Sakramentu Pokuty lub być w stanie łaski uświęcającej; przyjąć Komunię św.; pomodlić się w intencjach, które nosi w sercu Ojciec Święty;
  5. W tym roku, dzień 15 sierpnia to także 103 rocznica zwycięskiej bitwy nad bolszewikami w 1920 r., tzw. „Cud nad Wisłą”. Jest to również dzień Wojska Polskiego. Wywieśmy tego dnia biało-czerwone flagi, jako wyraz naszego patriotyzmu.
  6. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek  – św. Maksymiliana Marii Kolbego; w czwartek – św. Jacka. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. 
  7. Przez całe wakacje po każdej niedzielnej Mszy św., zbieramy do puszek pieniądze przed kościołem na energooszczędne ogrzewanie kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wpłacają pieniądze na konto parafialne czy składają ofiarę do puszki. Planowane zakończenie inwestycji związanej z ogrzewaniem przewidywane jest pod koniec września tego roku. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za modlitwę i dar serca. 
  8. W dniach 29 września do 1 października 2023 r. organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Kalwarii Wejherowskiej i sanktuariów Kaszub i Pomorza. Odwiedzimy między innymi Pelplin, Swarzewo (sanktuarium MB Królowej Polskiego Morza), Sianowo (sanktuarium MB Królowej Kaszub), Gdańsk, Paradyż (sanktuarium MB Wychowawczyni Powołań Kapłańskich), Rokitno (sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej). Szczegóły i zapisy w zakrystii  i u o. Grzegorza.
  9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo, wiele ciekawych książek. Są do nabycia również oryginalne magnesy pamiątkowe z św. Janem Chrzcicielem oraz kawa św. Józefa Kalasancjusza. Wszystkim wypoczywającym życzymy Bożego błogosławieństwa. Witamy serdecznie kuracjuszy, gości i zapraszamy na nabożeństwa i Msze Św. w naszej świątyni.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Anielę Wewióra, śp. Zofię Zator. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…