1. Dzisiaj przypada dzień szczególnej modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami misjonarkami, głoszącymi Jezusa Chrystusa na różnych kontynentach. Niech nasza modlitwa im towarzyszy, a Bóg niech ich wspiera swoim błogosławieństwem. Dziś również przypada 9 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojca Świętego i całego Kościoła.
  2. Dzieci Szkoły Podstawowej w dniach 13 do 16 marca br. będą przeżywały rekolekcje wielkopostne. Módlmy się o dobre owoce dla nich i światło Ducha Świętego dla prowadzących.
  3. REGIONALNE SPOTKANIE FORMACYJNE WOJOWNIKÓW MARYI i chętnych mężczyzn, którzy chcą wstąpić w szeregi Wojowników Maryi odbędzie się w środę po wieczornej Eucharystii. W tym dniu  Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę Św. ku czci Papieża Polaka i modlitwy przez Jego wstawiennictwo o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy św. będzie udzielone indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. 
  4. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
   Droga Krzyżowa w każdy piątek:
   – godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych,
   – 17.15 – dla dzieci,
   – po Mszy św. wieczornej – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny.
   Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej
   czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. 
  5. Uroczystość św. Józefa przeżywać będziemy w sobotę 19 marca, zapraszamy parafian i gości na Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. Na Mszy Św. o godz. 19.00 ponad 100 uczestników indywidualnych 33 – dniowych rekolekcji uroczyście zawierzy się św. Józefowi. 
  6. Katechezy dla narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, rozpoczną  się w naszej parafii w sobotę, 19 marca br. o godz. 18.00 w salce klasztornej. Zapraszamy zainteresowanych. 
  7. W dniach 25-27 marca 2022 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Stolicy Duchowej Polski – Częstochowy i okolicznych Sanktuariów. W trakcie pielgrzymki planujemy odwiedzić między innymi: Opole, Mstów, Gidle, Leśniów, Praszka. Zostało jeszcze kilka miejsc. Szczegóły, zapisy i plan pielgrzymki w zakrystii lub u o. Grzegorza. 
  8. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla parafian rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu, 3 kwietnia. Módlmy się o dobre, duchowe owoce dla nas wszystkich.
  9. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Miłujcie się, Żywe Słowo, różne książki: „Tajemnice Wielkanocy”, „Konsekracja św. Józefowi”, kartki świąteczne, „Paschaliki” – małe świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji oraz kawę zakonną św. Józefa Kalasancjusza.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy, rozliczając się z podatku dochodowego, przekazują jego 1% na rzecz naszej świetlicy parafialnej i Centrum Kultury Calasanz. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Jałmużnę postną prosimy składać do skarbon znajdujących się w przejściu kościoła. 
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp.  Zofię Dębską – Sieniuć. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…