1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XV Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku odbędzie się on pod hasłem: „To jest zawsze nasz dom”. 
 2. Dziś rozpoczyna się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w Bazylice św. Erazma i Pankracego Mszą Św. o godz. 18.00.  Nasza parafia będzie modlić się z bł. Rodziną w poniedziałek 13 listopada o godz. 15.00 również w Bazylice. Na te wydarzenia zapraszamy rodziny, kuracjuszy i gości, by wypraszać u Boga świętość dla naszych rodzin. Szczegóły na plakatach. 
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
  – we wtorek – spotkanie duszpasterskie dla kuracjuszy w sali klasztornej po Mszy Św. wieczornej;
  – w środę – REGIONALNE SPOTKANIE FORMACYJNE WOJOWNIKÓW MARYI  po wieczornej Eucharystii;
  – w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej;
  – w sobotę
  – bł. Karoliny Kózkówny.
 4. Za Zmarłych, polecanych w Wypominkach, modlimy się na różańcu codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 5. Osoby dorosłe chcące przyjąć sakrament bierzmowania prosimy o zapisywanie się w zakrystii. 
 6. Informujemy, że można już zamawiać intencje na Msze św. w 2024 roku.  
 7. W Bazylice św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze rozpoczyna się kurs przedmałżeński w sobotę 18 listopada o 19.00. Zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa.
 8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, ciekawe książki, oraz kawa św. Józefa Kalasancjusza. Jest do nabycia KALENDARZ na rok 2024 pt. „Nasze Anioły”. Na poszczególnych stronach kalendarza możemy z bliska przyjrzeć się Aniołom znajdujących się w naszym kościele. 
 9. Od nowego roku kalendarzowego nastąpi zmiana niedzielnego porządku Mszy Św. Celebracja Eucharystii będzie o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (z udziałem dzieci) i o 19.00, natomiast w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza w Goduszynie o godz. 9.00. 
 10. Jako parafia pragniemy włączyć się w dzieło GWIAZD NA PŁASZCZU MARYI KRÓLOWEJ POKOJU – inicjatywy podjętej przez Stowarzyszenie “Comunità Regina della Pace”. Pragniemy tym samym, by orędowniczy płaszcz Matki Bożej rozpostarł się nad Polską, Europą i całym światem. Symboliczne gwiazdy w tym płaszczu to kaplice adoracji z modlitwą o pokój. Inicjatywa, podjęta już w ok. 60 miejscach w Polsce. Chcemy dołączyć kaplicę św. Anny, która znajduje się przy ul. Zjednoczenia Narodowego w Cieplicach do tego dzieła. W miejscu tym w niedalekiej przyszłości odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Pierwszym krokiem będzie zebranie środków na ok. 1 metrową monstrancję wykonaną specjalnie do naszej kaplicy. Istotnym wyborem fundatorów monstrancji ma być pragnienie adoracji Najświętszego Sakramentu. Do dzieła, które wspólnymi siłami chcemy przygotować można się dołączyć i wesprzeć poprzez przygotowanie listu do Pana Boga. Osobisty „List do Pana Boga”  jest szczególnym aktem zawierzenia i oddania siebie, rodziny, bądź bliskiej osoby Panu Bogu, a także materialnym znakiem indywidualnej więzi duchowej z Chrystusem i Jego Matką. Wewnętrznie  przynagleni, widzimy w tym, przez Maryję, Boże wezwanie i stąd zapraszamy do włączenia się w to dzieło. Szczegóły znajdują się na banerach i w gablocie w przedsionku jak również u o. Proboszcza.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłą śp. Stanisławę Dmytrów. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…