1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Niech św. Józef wyprasza wszystkim rodzicom, nauczycielom i wychowawcom potrzebnych łask na drodze kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Dzisiaj również dziękujmy Bogu za dar beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Pamiątkowe obrazki z modlitwą można zabrać ze stolika umieszczonego przy bocznych konfesjonałach. 
 2. Jutro, w poniedziałek, przypada Dzień Fatimski. Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami wokół naszego kościoła – o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Proszę ze sobą przynieść świece. 
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  – we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. W tym dniu zapraszamy parafian i gości do 24 godzinnego rozważania Męki Pańskiej w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza w Goduszynie w intencji Ojczyzny i rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.30 i zakończenie czuwania następnego dnia o godz. 17.00. Szczegóły na plakatach. Osoby, które chcą podjąć czuwanie, a mają problem z dojazdem, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  – w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Uwieńczeniem 24 godzinnego rozważania Męki Pańskiej będzie Msza św. o godz. 19.00 w kościele parafialnym i bezpośrednio po Mszy św. wyruszy procesja Drogi Krzyżowej ulicami Cieplic i uzdrowiska. Zapraszamy wszystkich chętnych do czuwania i gorliwej modlitwy w trosce o losy naszej Ojczyzny.
  – w sobotę św. Stanisława Kostki – Patrona Polski – święto. 
 4. Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i chciałyby swoim śpiewem chwalić Boga podczas niedzielnej Eucharystii, serdecznie zapraszamy do naszej scholi parafialnej „Nutki Kalasancjusza”. Próby odbywają się w salce parafialnej, w piątki o godz. 17:30. Więcej informacji u o. Grzegorza lub s. Damiany.
 5. W dniach 18-19 września 2021 r. odbędzie się Cieplickie Święto Miodu na placu przy Muzeum Przyrodniczym. W programie: kiermiasz miodu, koncert, ciekawe prelekcje i wiele innych atrakcji. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – uroczysta Msza św. w intencji Pszczelarzy z racji ich dorocznego święta. 
 6. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii dla dzieci klas 3 odbędzie się w niedzielę 12 czerwca 2022 r. o godz. 11.30.
 7. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą będzie rozdawała w szkole Siostra Alina. Dotyczy to klas 1 SP. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
 8. Zapraszamy młodzież klas 7 szkoły podstawowej, która pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania na spotkanie organizacyjne w niedzielę 26 września o godz. 11:00 w salce w klasztorze. Szczegółowych informacji udziela o. Łukasz. 
 9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, różne książki i różańce parafialne. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Władysława Chmielewskiego, śp. Alicję Palczewską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…