1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy naszego Rekolekcjonistę, ks. Jana Juszko ze Zgromadzenia Księży Michalitów. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach parafialnych. Ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji (we wtorek i w środę), przeznaczone będą  na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie zgromadzenia Księży Michalitów. Zapraszamy wszystkich do gorliwego udziału w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.
 2.  Dzisiaj o godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką i modlitwami do św. Michała Archanioła, Gorzkie Żale o godz. 18.00. Natomiast o godz. 21.00 zapraszamy na wieczór ze św. Michałem Archaniołem na zakończenie dnia.
 3. W poniedziałek drugi dzień rekolekcji:
  7.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.
  8.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.
  9.00 – Msza św. dla chorych, samotnych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem przez przyczynę św. Michała Archanioła.
  15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka i modlitwy do św. Michała Archanioła).
  19.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.
  21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia. 
 4. Przygotowanie duchowe do Świąt Wielkiej Nocy polega również na pojednaniu się z Bogiem i naszym bliźnim w Sakramencie Spowiedzi św. We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej od godz. 8.30 i od godz. 18.00, a w pozostałe dni – podczas Mszy świętych. Jednocześnie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na czas Wielkiego Tygodnia, ale skorzystać z tej możliwości w czasie rekolekcji. Prosimy także o przekazanie tej informacji waszym bliskim w domach.
 5. W czasie trwania rekolekcji będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła: w niedzielę po nabożeństwie o godz. 21.00 i w pozostałe dni po każdym nabożeństwie i Mszach Św. Na zakończenie rekolekcji w środę po Mszy św. o godz. 19.00 nastąpi uroczyste poświęcenie figury św. Michała Archanioła, która została ofiarowana jako dar dla naszej parafii. 
 6. Dzieci Szkoły Podstawowej nr 6 w dniach 12 do 15 marca br. będą przeżywały rekolekcje wielkopostne. Módlmy się o dobre owoce dla nich i światło Ducha Świętego dla Ojca Jacka i Ojca Rafała z naszego Zakonu. Rekolekcje odbywają się w szkole przed południem, natomiast popołudniu w kościele o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci z rodzicami oraz we wtorek o godz. 17.00 Msza Św. dla dzieci z rodzicami.
 7. REGIONALNE SPOTKANIE FORMACYJNE WOJOWNIKÓW MARYI i chętnych mężczyzn, którzy chcą wstąpić w szeregi Wojowników Maryi odbędzie się w środę po wieczornej Eucharystii.
 8. W czwartek Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę Św. ku czci Papieża Polaka i modlitwy przez Jego wstawiennictwo o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy św. będzie udzielone indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. 
 9. Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych, o godz. 17.15 – dla dzieci, po Mszy św. wieczornej – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny.
 10. Katechezy dla narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, rozpoczną się w naszej parafii w sobotę, 18 marca br. o godz. 18.00 w salce klasztornej. Zapraszamy zainteresowanych. 
 11. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, kartki świąteczne, „Paschaliki” – małe świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji oraz kawę zakonną św. Józefa Kalasancjusza.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Annę Podkańską, śp. Stanisława Śmiechowskiego, śp. Zdzisława Kałużnego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…