1. Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach parafialnych, które głosi ks. Jerzy Morański Salwatorianin. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla ogółu wiernych od poniedziałku do środy o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i o 19.00. Zaplanujmy tak nasz czas, by z radością uczestniczyć w kościele w tym bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pojednania się
  z Bogiem i Kościołem w czasie spowiedzi św., która w naszej parafii będzie we wtorek, 13 grudnia od godz. 8.00 i od godz. 18.00. Ofiary, składane na tacę w czasie rekolekcji (w środę), będą przeznaczone dla Rekolekcjonisty i na dzieła związane z posługą ewangelizacyjną. Szczegółowy plan rekolekcji – w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej.
 2. W tym tygodniu:
  – we wtorek  – św. Łucji. W tym dniu przypada 41. rocznica stanu wojennego. W Kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitw za ofiary tego czasu. Znakiem pamięci o tych tragicznych wydarzeniach będzie zapalenie świecy w oknie o godz. 19.30 i modlitwa za ofiary stanu wojennego.
  – w środę – św. Jana od Krzyża. W tym dniu zapraszamy Parafian, Gości i sympatyków na adoracje Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Spotkanie z Jezusem i Maryją odbędzie się po Mszy św. wieczornej. 
 3. Prosimy o pomoc przy strojeniu choinek w kościele – w najbliższy piątek, 16 grudnia po Mszy św. wieczornej.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – godz. 18.00. 
 5. Dziś, po każdej Mszy św., ma miejsce obrzęd pobłogosławienia opłatków, które od ołtarza weźmiemy do naszych domów na wigilijny stół. Zadbajmy o to, aby każda rodzina miała opłatek pobłogosławiony przez kapłana. Ofiary, składane przy tej okazji, będą stanowiły tzw. finansowy wkład własny parafii w planowane na przyszły rok kolejne prace konserwatorskie ścian, sklepień i balustrad w naszym kościele. 
 6. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Żywe Słowo na miesiąc grudzień, styczeń i luty, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza, świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. Zespół Szkół Katolickich w Jeleniej Górze zaprasza na koncert oratoryjny: „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego – śladami Hymnu Polski” w niedzielę 11 grudnia o godz. 19.00 w kościele MB Miłosierdzia. Natomiast Zarząd Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” oraz IPN Oddział we Wrocławiu zapraszają na koncert: „W hołdzie ofiarom stanu wojennego” wystąpi Jan Pietrzak z zespołem. Koncert odbędzie się we wtorek 13 grudnia o godz. 17.00 w Filharmonii Dolnoślaskiej w Jeleniej Górze. Wstęp na oba koncerty wolny. 
 8. Organizatorzy serdecznie zapraszają całą społeczność Jeleniej Góry Cieplic na XXI Cieplicki Opłatek Ekumeniczny w dniu 17 grudnia o godz. 12.00 do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przy placu Piastowskim 18.
 9. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Stanisława Mularczyka, śp. Ewę Reguła, śp. Krystynę Kowalik, śp. Marka Tomczak. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…