1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako XX Dzień Papieski pod hasłem: „Tatus Tuus”.  Dziękujmy Bogu za dar posługi św. Jana Pawła II dla Kościoła. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzieci ze scholki i ich rodzice sprzedają smaczne kremówki. Dochód będzie przeznaczony na rzecz naszej świetlicy oraz na pokrycie warsztatów muzycznych dla scholi.
 2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni – codziennie o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
 3. Ostatni w tym roku Dzień Fatimski będziemy przeżywać we wtorek 13 października. Po Mszy św. o godz. 19.00 celebrowanej w intencjach fatimskich: różaniec pokutny i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 4. Z racji Dnia Edukacji Narodowej (Dnia Nauczyciela – 14 października) bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii oraz nauczycieli – parafian, jak również nauczycieli – emerytów na Mszę św. w ich intencji, w środę o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego. Po Mszy św. wieczornej, zapraszamy Kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie;
  w czwartek –
  św. Teresy od Jezusa,
  w piątek – św. Jadwigi Śląskiej, Patronki Śląska, nasz Zakon wspomina bł. Piotra Casani – pijara,
  w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.
 6. Zapraszamy na Mszę św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim tzw. Mszę św. Trydencką odprawianą w języku łacińskim w sobotę 17 października o godz. 15:00 w kaplicy św. Anny przy ul. Zjednoczenia Narodowego.
 7. W najbliższą niedzielę, 18 października, w naszej parafii, w ramach wizytacji pasterskiej, będziemy gościć Biskupa Diecezji Legnickiej, Zbigniewa Kiernikowskiego. W czasie wizytacji, Ksiądz Biskup spotka się z Radą Parafialną i udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy Parafian do udziału w spotkaniu z Księdzem Biskupem.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszą pamięć o Zmarłych wyrażajmy w modlitwie, zamawiając Msze św. i składając na tzw. Wypominki. W zakrystii i na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wpisać imiona Zmarłych. Wypisane kartki, wraz z dowolną ofiarą, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominkach prosimy wpisać adres zamawiającego w celu podania dni, w których będziemy się modlić za Zmarłych z poszczególnych ulic. Za tych Zmarłych, przez cały listopad, odmawiać będziemy modlitwę różańcową, a przez cały rok, w czwarty piątek miesiąca, odprawiane będą Msze św.
 9. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy o zadbanie o groby naszych zmarłych. Pragniemy poinformować, że dobiega końca cyfrowa inwentaryzacja cmentarza i mamy nadzieję, że już w listopadzie będzie dostępna dla każdego. Wszystkich, którzy wspierali tą inicjatywę modlitwą i darem serca, niech Bóg błogosławi.
 10. Jest już dostępna księga intencji mszalnych na rok 2021.
 11. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, kropielnice na wodę święconą i różańce parafialne.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych śp. Halinę Urbaniak, Wiesława Zwolińskiego, Małgorzatę Ptasińską, Janinę Florek. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…