1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie XII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”. W modlitwie pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach oraz ich podopiecznych.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałekświęto patronalne naszego Zakonu. Prosimy  o modlitwę w intencji naszego Zakonu, abyśmy – jako Pijarzy – coraz lepiej wypełniali charyzmat zakonny: nauczania i wychowywania dzieci i młodzieży.
  – we wtorek przypada Dzień Fatimski. Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami wokół naszego kościoła – o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Proszę ze sobą przynieść świece.
  – w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Konferencja Episkopatów Europy ustanowiła dzień 14 września  Dniem Modlitw za Ukrainę. Zapraszamy parafian i gości do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  – w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  – w piątek –  świętych Korneliusza i Cypriana. W tym dniu Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę Św. ku czci Papieża Polaka i modlitwy przez Jego wstawiennictwo o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy św. będzie udzielone indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. 
 3. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. 
 4. Chętne dzieci, które chcą z radością chwalić Boga śpiewem w scholi parafialnej Nutki Kalasancjusza zapraszamy na spotkania w każdy piątek o godz. 17.30. Natomiast Odnowa w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca” spotyka się na modlitwie w każdy czwartek po mszy św. wieczornej.
 5. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii dla dzieci klas 3 odbędzie się w niedzielę 04 czerwca 2023 r. o godz. 11.30.
 6. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą będzie rozdawała w szkole Siostra Alina. Dotyczy to klas 1 SP. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
 7. W dniach od 7 do 9 października 2022r. planujemy trzydniową pielgrzymkę na Górę św. Anny i Sanktuariów Maryjnych Śląska. Odwiedzimy również Sanktuarium św. Józefa i zespół klasztorny OO Franciszkanów w Prudniku – miejsce uwięzienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Zapisy w zakrystii i u o. Grzegorza. 
 8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Stanisława Tuchto, śp. Lidię Gajdę, śp. Józefa Staniczek. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…