1. Witamy w naszej parafii o. Zbigniewa Bruzi ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela i dziękujemy za Słowo Boże skierowane do nas podczas homilii. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego. Na Mszę Św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze i niepełnosprawne. Prosimy rodziny tych osób (także sąsiadów)  o pomoc w przybyciu chorych do kościoła. Tym, którzy będą pragnąć, zostanie po Mszy Św. udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. 
 3. Zapraszamy na 33 dniowe rekolekcje ze św. Józefem, które zakończą się zawierzeniem Jemu nas samych. Spotkanie informacyjne i zapisy odbędą się we wtorek 13 lutego po Mszy św. wieczornej. Rekolekcje mogą odbyć osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Zachęcamy osoby już zawierzone św. Józefowi do ponowienia rekolekcji. Cała praca na otrzymanych materiałach odbywa się w domu. Chcemy się zawierzyć 19 marca w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Ulotki z informacjami spotkań znajdują się w przedsionku kościoła. 
 4. POPIELEC – rozpoczęcie Wielkiego Postu – w środę 14 lutego. Uczestnicząc we Mszach Św. (7.00, 8.00, 10.30, 17.00, 19.00) i przyjmując popiół na swoje głowy, zechciejmy z wiarą rozpocząć przygotowanie duchowe do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomyślmy: jakie postanowienia, jakie wyrzeczenia, jakie uczynki będą nas prowadzić poprzez dni Wielkiego Postu. Pomocą może być „Zdrapka Wielkopostna”, którą będzie można nabyć w tym dniu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich. 
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje –  również w środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją. 
 6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej:
  – w piątki:
  o godz. 8.30 i 18.00  – dla dorosłych,
  o 17.15 – dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej,

  o 19.40 – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny.

  W niedziele – o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  .
 7. W piątek – Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II oraz Wojownicy Maryi zapraszają na „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19.00 za Ojczyznę. Bezpośrednio po Mszy św. będzie udzielone indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II, następnie Droga Krzyżowa, Apel Jasnogórski, Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy za kapłanów, Ojczyznę i rodziny. Zakończenie o północy. 
 8. Zapraszamy na spotykanie się z żywym Jezusem w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do niedzieli od  godz. 18.00. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i przeżywania różnych nabożeństw w intencji parafian, gości i kuracjuszy.
 9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo” na miesiąc marzec i kwiecień, książki, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza oraz świece „Paschaliki”.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Pawła Szymfeld, śp. Józefę Kwiatkowską. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…