1. Dzisiaj po każdej Mszy św., będzie miał miejsce obrzęd pobłogosławienia opłatków, które od ołtarza weźmiemy do naszych domów na wigilijny stół. Zadbajmy o to, aby każda rodzina miała opłatek pobłogosławiony przez kapłana. Ofiary, składane przy tej okazji, będą stanowiły tzw. finansowy wkład własny parafii w planowane na przyszły rok prace konserwatorskie ścian i balustrady na chórze. 
 2. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości na Msze św. roratnie – ku czci NMP które będą celebrowane o godz. 7.00. Dla dzieci Msze św. adwentowe o godz. 17.00. Prosimy Rodziców o umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tych Mszach św. Dzieci zaś prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.  
 3. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek w ramach już XXIV Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie oraz przedstawiciele Rady parafialnej rozprowadzają kalendarze na rok 2024.
 4. W tym tygodniu:
  – we wtorek  – po Mszy Św. wieczornej spotkanie duszpasterskie dla kuracjuszy w sali klasztornej.
  – w środę – św. Łucji oraz 42. rocznica stanu wojennego. W Kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitw za ofiary tego czasu. W tym dniu zapraszamy Parafian, Gości i sympatyków na adoracje Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Spotkanie z Jezusem i Maryją odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
  – w czwartek – św. Jana od Krzyża. Po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. Na to spotkanie zapraszamy małżonków będących w kryzysie, osoby samotne i opuszczone.
  – w sobotę –  Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę Św. ku czci Papieża Polaka i modlitwy przez Jego wstawiennictwo o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy św. będzie można uczcić relikwie św. Jana Pawła II. 
 5. Prosimy o pomoc przy strojeniu choinek w kościele – w najbliższy piątek, 15 grudnia po Mszy św. wieczornej.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – godz. 18.00. 
 7. Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w przyszłą Niedzielę Adwentu  17 grudnia. Módlmy się gorliwie o dobre – duchowe owoce rekolekcji, za naszego Rekolekcjonistę, ks. Pawła Gołofitę. Zaplanujmy tak nasz czas, by z radością uczestniczyć w kościele w tym wyjątkowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.
 8. Szukamy sponsorów, którzy chcieliby wpisać się w historię parafii finansując renowacje dwóch naszych konfesjonałów. Otóż jest potrzeba, by to miejsce w którym tak obficie rozlewa się Miłosierdzie Boże było odrestaurowane, wygłuszone i godne, tak by spowiadający się mieli poczucie dyskretności. Koszt przystosowania  konfesjonału do takich warunków posługi wynosi około 60 tyś zł. W niektórych świątyniach naszego kraju nazwiska sponsorów umieszczane są na ufundowanym obiekcie np. witraże, ołtarze, organy itp. I my również zakładamy taką możliwość, jeżeli chodzi o konfesjonały. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
 9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Żywe Słowo oraz świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duża świeca 25 zł , mała 12 zł). Można nabyć również kartki świąteczne oraz mały żłóbek z Dzieciątkiem Jezus.
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłą: + Mariolę Sadło. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…