1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”.  Dziękujmy Bogu za dar posługi św. Jana Pawła II dla Kościoła. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzieci ze scholki i ich rodzice sprzedają smaczne kremówki. Dochód będzie przeznaczony na warsztaty muzyczne dla scholi.
  2. Zapraszamy na film „FATIMA” poruszającą opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom ludzi. Dla parafii mamy zarezerwowaną salę w kinie Helios na poniedziałek 11 października o godz. 20.05. Koszt 27 zł. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona. 
  3. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni – codziennie o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
  4. Ostatni w tym roku Dzień Fatimski będziemy przeżywać we środę 13 października. Po Mszy św. o godz. 19.00 celebrowanej w intencjach fatimskich: różaniec pokutny i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  5. W tym tygodniu: we wtorek – św. Faustyny Kowalskiej, w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek – św. Teresy od Jezusa, w sobotę – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.
  6. Z racji Dnia Edukacji Narodowej (Dnia Nauczyciela – 14 października) bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii oraz nauczycieli – parafian, jak również nauczycieli – emerytów na Mszę św. w ich intencji, w czwartek o godz. 19.00.
  7. Zapraszamy na Wieczór Chwały Boga z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała w sobotę 16 października o godz. 20.00 oraz na nauki ewangeliczne podczas Mszy Św. niedzielnych (oprócz godz. 19.00). Spotkanie poprowadzi i nauki wygłosi Witek Wilk – świecki ewangelizator.
  8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszą pamięć o Zmarłych wyrażajmy w modlitwie, zamawiając Msze św. i składając na tzw. Wypominki. W zakrystii i na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wpisać imiona Zmarłych. Wypisane kartki, wraz z dowolną ofiarą, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominkach prosimy wpisać adres zamawiającego w celu podania dni, w których będziemy się modlić za Zmarłych z poszczególnych ulic. Za tych Zmarłych, przez cały listopad, będziemy modlić się na różańcu, a przez cały rok, w czwarty piątek miesiąca, odprawiane będą Msze św.
  9. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy aby zadbać o groby naszych zmarłych. Pragniemy poinformować, że dobiegła końca cyfrowa inwentaryzacja cmentarza. Trwają jeszcze prace kontrole związane z weryfikacją ważności grobów. Dlatego na niektórych pomnikach zostały umieszczone informacje o utracie ważności grobu z prośbą o wyjaśnienie i skontaktowanie się z zarządcą cmentarza. Wchodząc na stronę http://www.mogiły.pl/jeleniagora można wyszukać osobę zmarłą, uaktualnić zdjęcia oraz zapalić wirtualny znicz.
  10. W dniach 5-7 listopada 2021 nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów i miejsc bliskich sercu błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub u o. Grzegorza.
  11. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom z SP nr 6 za zebranie i przekazanie materiałów plastycznych dla naszej świetlicy parafialnej. Bóg zapłać!
  12. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, różańce parafialne, ciekawe książki oraz świeczki przedstawiające św. Rodzinę, św. Marię Magdalenę i inne. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.