1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. W modlitwie pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach oraz ich podopiecznych.
 2.  Spotkania grupy młodzieżowej działającej przy naszej parafii dziś o godz. 16:30. Spotkanie będzie miało miejsce w budynku Centrum Kultury Calasanz, który znajduje się obok kościoła.
 3. Zapraszamy do udziału w „Marszu dla Życia i Rodziny”, który odbędzie się w Jeleniej Górze-Cieplicach, w sobotę 16 IX. Rozpoczęcie o godz. 14:00 na Placu Piastowskim przy wejściu do Parku Zdrojowego. Po Marszu „Piknik Rodzinny” przy kościele Matki Bożej Miłosierdzia (ul. PCK 23). 
 4. Zapraszamy również na koncert w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego, w niedzielę 17 IX o godz. 19:00. Szczegóły obu wydarzeń na plakatach w gablotce. 
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  – we wtorekświęto patronalne naszego Zakonu. Prosimy  o modlitwę w intencji naszego Zakonu, abyśmy – jako Pijarzy – coraz lepiej wypełniali charyzmat zakonny: nauczania i wychowywania dzieci i młodzieży. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskiej do salki klasztornej.
  – w środę przypada Dzień Fatimski. Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami wokół naszego kościoła – o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Proszę ze sobą przynieść świece.
  – w czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  – w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  – w sobotę – świętych Korneliusza i Cypriana. W tym dniu Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę Św. ku czci Papieża Polaka.
 6. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. 
 7. W przyszłą niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 11.30 Polski Związek Łowiecki przeżywa jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Po Mszy Św. organizatorzy zapraszają parafian do Parku Zdrojowego na wspólne świętowanie.
 8. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii dla dzieci klas 3 odbędzie się w niedzielę 26 maja 2024 r. o godz. 11.30. 
 9. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą będzie rozdawała w szkole Siostra Alina. Dotyczy to klas 1 SP. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
 10. Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa odbędzie się w sobotę 7 października. Prosimy chętnych o zgłoszenie w zakrystii swego udziału. Wyjazd o godz. 8.00 z przystanku autobusowego (naprzeciw placu kościelnego). Koszt wyjazdu: 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką. Żywe Słowo na miesiąc wrzesień i październik. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Zbigniewa Dylewskiego i Kazimierza Kaczocha . Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…