1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Benedykta  – we wtorek – św. Brunona Bonifacego, w środę – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek – św. Bonawentury i św. Pompiliusza Pierrottiego – pijara, w sobotę – NMP z Góry Karmel.  
  2. Kuracjuszy zapraszamy na spotkanie duszpasterskie – we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  3. Z racji 13. dnia miesiąca, w środę po Mszy św. wieczornej, celebrowanej w intencjach fatimskich, odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie, a po nim procesja ze świecami i figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przyniesienie na procesję świec.
  4. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
  5. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego i urlopowego. Kuracjuszy i Gości serdecznie witamy w naszej parafii i zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach sprawowanych w naszej świątyni. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Pięknej i błogosławionej niedzieli. Prosimy jednocześnie, by szanować miejsce modlitwy – kościół – także poprzez właściwy strój. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonów komórkowych na czas Świętej Liturgii. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2022 r. na Festiwal Młodych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Koszt to 600 zł plus 250 euro. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza lub w zakrystii.
  6. Zapowiadane prace na cmentarzu związane z położeniem kostki brukowej na dwóch głównych alejach przy czerwonej kaplicy rozpoczną się w czwartek. Istniejące zabudowy na alejkach przy poszczególnych grobach zostaną rozebrane. Materiał będzie można odebrać w porozumieniu z administratorem. Rozbiórka dotyczy alejki na kwaterze 5. 
  7. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką (Gość Niedzielny, Niedziela), ciekawe książki oraz kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza.
  8. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego: śp. Mariana Szarubka. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…