1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia. Gromadzimy się więc, aby w duchu wiary wspominać tamte wydarzenia. Pragniemy zagłębić się w tajemnicę miłości Boga, który Syna nie oszczędził, ale wydał Go za nas, tak samo niestałych w wierności, jak kiedyś lud Jerozolimy. Będziemy przeżywać godzinę Jezusa, który swoją wiernością odkupił nasze grzechy i dał nam udział w swoim Zmartwychwstaniu. Dzisiaj o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Po Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie oraz na pomoc uchodźcom przebywającym na terenie parafii. Dziękujemy!
  3. Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez nasze Centrum Kultury Calasanz i Świetlicę. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na funkcjonowanie świetlicy.
  4. W środę –  „Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
  5. W czwartek, 14 kwietnia rozpoczynamy Triduum Paschalne – jego szczegółowy program umieszczony jest w gablotkach przykościelnych i na stronie internetowej parafii.
  6. Na progu Wielkiego Tygodnia zapraszamy do włączenia się w inicjatywę: „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów, którą będzie można podjąć od Wielkiego Czwartku.
  7. W Wielki Piątek, 15 kwietnia, o godz. 12.00 spod Bazyliki jeleniogórskiej wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Miasta. Zachęcamy wiernych do udziału w tym nabożeństwie wielkopostnym.
  8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary wielkopostne oraz  ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!
  9. W zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką. Są jeszcze „Paschaliki” – małe świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji. Zachęcamy do zakupu tych świec.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy, Zmarłych: śp. Macieja Radeckiego, śp. Lucynę Derlińską – Strupczewską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…

 

 • WIELKI CZWARTEK14 kwietnia – PAMIĄTKA USTANOWIENIA EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA

– Nie będzie Mszy św. porannych

Spowiedź św. od godz. 7.00 do 10.00 i od godz. 18.00 do 18.50

Godz. 19.00: Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów – duszpasterzy Parafii – Po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do CIEMNICY i adoracja do godz. 22.00.

 • WIELKI PIĄTEK15 kwietnia MEDYTACJA MĘKI PAŃSKIEJ: dzień pokuty, obowiązuje post ścisły

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w CIEMNICY od godz. 7.00 – przez cały dzień;
Spowiedź św. od godz. 7.00 do 12.00 i od godz. 17.00 do 17.50

– Modlitwa poranna Kościoła – JUTRZNIA o godz. 7.30

– Droga Krzyżowa dla ogółu wiernych o godz. 8.30;

– Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 10.00

– Godz. 18.00: Liturgia Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św. – Po Liturgii – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do GROBU BOŻEGO – rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia, Gorzkie Żale

– Adoracja w Bożym Grobie przez całą noc z rozważaniem Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa

 – Spowiedź św. po liturgii od ok. godz. 20:00 do godz. 24.00

 • WIELKA SOBOTA16 kwietnia – WIGILIA PASCHALNA

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w BOŻYM GROBIE od godz. 7.00; 

Spowiedź św. od godz. 7.00 do 15.00

– Modlitwa poranna Kościoła – JUTRZNIA o godz. 7.30

Święcenie pokarmów wielkanocnych: od godz. 10.00 do 15.00

– Godz. 19.30 – drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia

– Godz. 20.00 – rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej (poświęcenie ognia, Liturgia Słowa, poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy ze sobą świece), uroczysta Msza św. wielkanocna

– Na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej – procesja rezurekcyjna

 • NIEDZIELA17 kwietnia – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (Msze św. jak w każdą niedzielę o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 19:00)

 

 • PONIEDZIAŁEK18 kwietnia –  Poniedziałek w oktawie Wielkanocy (Msze św. jak w niedzielę)