1. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych: Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych, o godz. 17.15 – dla dzieci oraz o godz. 19.40 dla młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. Dzieci Szkoły Podstawowej nr 6 w dniach 11 do 13 marca br. będą przeżywały rekolekcje wielkopostne. Módlmy się o dobre owoce dla nich i światło Ducha Świętego dla Ojca Jakuba z Zakonu Franciszkanów. Rekolekcje odbywają się w szkole przed południem.
 3. We wtorek po Mszy św. zapraszamy kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie do salki klasztornej, a w kościele spotkanie formacyjne dla osób zawierzających się św. Józefowi.
 4. W środę –  „Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej. W tym dniu przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy osobę Ojca Świętego i wszystkie jego intencje naszymi prywatnymi modlitwami.
 5. W sobotę – Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę Św. o godz. 19.00 ku czci Papieża Polaka i modlitwy przez Jego wstawiennictwo za Ojczyznę. Bezpośrednio po Mszy św. będzie udzielone indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. 
 6. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy za tydzień w V niedzielę Wielkiego Postu. Módlmy się o dobre, duchowe owoce dla Ojca rekolekcjonisty i dla nas wszystkich. Szczegółowy program na plakatach w gablocie przy kościele i na stronie internetowej parafii.
 7. Chcemy się dobrze przygotować do tego wydarzenia, dlatego dziś rozpoczniemy po każdej Mszy Św. nowennę do św. Józefa wypraszając dobre, duchowe owoce dla nas wszystkich i całej parafii.
 8. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo” na miesiąc marzec i kwiecień, książki, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza, świece „Paschaliki” oraz kartki świąteczne. 
 9. W dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2024 r. organizujemy wyjazd do Medjugorje na Festiwal. W programie m.in. wycieczka do Mostaru, pobyt nad morzem Adriatyckim oraz nawiedzenie chorwackiego Lourdes. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
 10. Przy ławkach w głównym przejściu kościoła znajdują się skarbony: „Jałmużna Postna” i „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”. Tam możemy składać nasze ofiary wielkopostne.
 11. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, Konferencja Episkopatu Polski  prosi wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. KEP zaprasza do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski,  po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Szczegóły na stronie internetowej www.nowenna2120.pl
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą: śp. Janinę Kozyra. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…