1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które zamyka okres Narodzenia Pańskiego.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorjew środę. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
 3. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim pod hasłem: Życie i śmierć. „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” będziemy obchodzić w niedzielę 17 stycznia
 4. Kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” przeżywamy w  dniach od 18 do 25 stycznia. W naszych modlitwach prośmy Boga, aby dał łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, abyśmy jednym głosem chwalili Boga i byli Mu wierni.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – godz. 18.00. Różaniec św. odmawiamy – w poniedziałek, wtorek, piątek i sobota; nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory – w czwartek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Zapraszamy na Mszę św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim odprawianą w języku łacińskim w najbliższą sobotę 16 stycznia o godz. 15:00. Msza św. ze względu na ograniczenia epidemiczne odbędzie się w kościele parafialnym.
 7. W dniu 29 grudnia 2020 roku na terenie Chorwacji doszło do trzęsienia ziemi, w którym śmierć poniosło co najmniej siedem osób, a 26 zostało ranny. Wstrząsy miały magnitudę 6,4 i były odczuwane w wielu europejskich krajach, m.in. w Bośni i we Włoszech. Z powodu tego bolesnego wydarzenia łączymy się w modlitwie; wyrażając współczucie i solidarność z poszkodowanymi.
  Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zwracając się do biskupa Vlado Košića, Pasterza Kościoła sisackiego  przekazał mu wyrazy naszej duchowej łączności i zapewnił także, że nasza diecezja pośpieszy z pomocą materialną. Dlatego w przyszłą niedzielę – 17 stycznia ofiary do puszek przed kościołem będą zbierane na ten cel.
 8. NIE MA TRADYCYJNEJ WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ. Zamiast odwiedzania przez kapłana rodzin z błogosławieństwem Bożym zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę Św. o godz. 19.00 celebrowaną w intencji parafian w wyznaczonym dniu. W tym czasie będzie miała miejsce modlitwa błogosławieństwa nad zebranymi. Każda rodzina otrzyma formularz modlitwy i poświęcenia swojego mieszkania. Proszę zabrać ze sobą pojemniki na wodę święconą. Taca zbierana w czasie tych Mszy św. będzie przeznaczona jako wkład własny Parafii w kolejny etap związany z konserwacją Głównego Ołtarza.  (harmonogram wyznaczonych ulic umieszczony jest na stronie i gablocie parafialnej).
 9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, kalendarz parafialny na 2021 rok wydany
  z racji Jubileuszu 75-lecia posługi Zakonu Pijarów w Jeleniej Górze – Cieplicach, modlitewniki z dużymi literami, różańce parafialne i książki.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Jadwigę Malich, Michała Główczyka, Marka Ciemnego. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…