1. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni – codziennie o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
 2. Ostatni w tym roku Dzień Fatimski będziemy przeżywać w czwartek 13 października. Po Mszy św. o godz. 19.00 celebrowanej w intencjach fatimskich: różaniec pokutny i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 3. W tym tygodniu: w środę – „Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej; w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek – Dzień Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela – 14 października) pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich nauczycielach, wychowawcach, katechetach i pedagogach, w sobotę – św. Teresy od Jezusa, w niedzielę – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska, w tym dniu Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę Św. ku czci Papieża Polaka i modlitwy przez Jego wstawiennictwo o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy św. będzie udzielone indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. 
 4. „Blask Prawdy” – to hasło XXII Dnia Papieskiego, który będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Organizatorem obchodów jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zbiera pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Zechciejmy wesprzeć ten szczytny cel swoją ofiarą, składaną do puszek.
 5. Z okazji Dnia Papieskiego dzieci oraz rodzice ze scholi będą rozprowadzać kremówki papieskie. Dochód będzie przeznaczony na pokrycie warsztatów muzycznych dla scholii.
 6. W Dzień Papieski w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach o godz. 19:00, odbędzie się koncert Zespołu Golec uORKIESTRA. Wstęp wolny.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszą pamięć o Zmarłych wyrażajmy w modlitwie, zamawiając Msze św. i składając na tzw. Wypominki. W zakrystii i na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wpisać imiona Zmarłych. Wypisane kartki, wraz z dowolną ofiarą, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominkach prosimy wpisać adres zamawiającego w celu podania dni, w których będziemy się modlić za Zmarłych z poszczególnych ulic. Za tych Zmarłych, przez cały listopad, będziemy modlić się na różańcu, a przez cały rok, w czwarty piątek miesiąca, odprawiane będą Msze św. 
 8. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom z SP nr 6 za zebranie i przekazanie materiałów plastycznych dla naszej świetlicy parafialnej. Bóg zapłać!
 9. Informujemy, że w naszej parafii odbędą się spotkania przygotowujące dzieci w wieku szkolnym do chrztu świętego, które z różnych racji nie zostały ochrzczone. Podanie z prośbą o udzielenie tego sakramentu należy składać do końca października br. w kancelarii parafialnej. 
 10. Zapraszamy młodzież klas 7 szkoły podstawowej do rozpoczęcia przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy w zakrystii. Również osoby dorosłe, które nie mają tego sakramentu prosimy o zapisanie się na specjalne przygotowanie. Szczegółowych informacji udziela o. Łukasz odpowiedzialny w naszej parafii za przygotowanie do bierzmowania.
 11. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.  
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłeg w ubiegłym tygodniu: śp. Jerzego Janus. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.