1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy, w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
2. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Józefa Kalasancjusza o godz. 18.45, a po Mszy św. wieczornej spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy, których serdecznie witamy w naszej Parafii i zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.
3. Dzień Fatimski będziemy przeżywać w czwartek 13 sierpnia.Po Mszy św. o godz. 19.00 celebrowanej w intencjach fatimskich: modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
4. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sobotę 15 sierpnia. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. będziemy święcić bukiety ziół, kwiatów i warzyw. Ofiarujmy Maryi również nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. W tym dniu będzie możliwość oddania się Trójcy Świętej przez ręce Maryi. Przygotujmy nasze serca przez codzienną modlitwę i pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty, by zyskać dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę w ubiegłą niedzielę na IV etap renowacji głównego ołtarza. Koszt całkowity to około 380 tyś. zł. Wkład własny parafii to około 150 tyś zł. Z tej racji taca odpustowa zostanie przeznaczona na dalsze prace konserwatorskie głównego ołtarza.
5. Uroczysta Suma Odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 13.00. Zapraszamy służbę liturgiczną, całą asystę procesyjną, wszystkich Parafian, Kuracjuszy i Gości. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym.
6. W tym roku, dzień 15 sierpnia to także 100 rocznica zwycięskiej bitwy nad bolszewikami w 1920 r., tzw. „Cud nad Wisłą”. Jest to również dzień Wojska Polskiego. Wywieśmy tego dnia biało-czerwone flagi, jako wyraz naszego patriotyzmu.
7. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek.
8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, oraz „Żywe Słowo” na miesiąc sierpień.
9. W czasie wakacji wyjeżdżamy poza miejsce naszego zamieszkania. Chcemy tam jak najlepiej wypocząć i nabrać siły do podjęcia nowych wyzwań, które będą przed nami. Wykorzystując ten czas, nie zapomnijmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu poprzez modlitwę, udział we Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Wszystkim wypoczywającym życzymy Bożego błogosławieństwa.