1. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Benedykta – w środę – św. Brunona Bonifacego, w czwartek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę – św. Bonawentury i św. Pompiliusza Pierrottiego – pijara;
  2. Kuracjuszy zapraszamy na spotkanie duszpasterskie – we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  3. Z racji 13. dnia miesiąca, w środę po Mszy św. wieczornej, celebrowanej w intencjach fatimskich, odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie, a po nim procesja ze świecami i figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przyniesienie na procesję świec.
  4. Zachęcamy do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej we wtorek 11 lipca o godzinie 17:00 przy Skwerze Wołyńskim w Jeleniej Górze oraz na koncert w sobotę 15 lipca o godz. 19:00 w Zdrojowym Teatrze Animacji, wstęp na koncert jest wolny.
  5. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek.
  6. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego i urlopowego. Kuracjuszy i Gości serdecznie witamy w naszej parafii i zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach sprawowanych w naszej świątyni. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Pięknej i błogosławionej niedzieli. Prosimy jednocześnie, by szanować miejsce modlitwy – kościół – także poprzez właściwy strój. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonów komórkowych na czas Świętej Liturgii.   
  7. Przymierzamy się do instalacji innowacyjnego, energooszczędnego systemu ogrzewania kościoła. To długo oczekiwana przez nas wszystkich inwestycja służąca wspólnemu dobru. Dla realizacji tego przedsięwzięcia potrzebujemy wsparcia finansowego. Dlatego na ten cel, przez całe wakacje po każdej niedzielnej Mszy św., będziemy zbierać ofiary do puszek przed kościołem. Dziękujemy za dar serca i modlitwę.
  8. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo, wiele ciekawych książek, breloki z wizerunkiem św. Krzysztofa, różańce. Są do nabycia również oryginalne magnesy pamiątkowe z św. Janem Chrzcicielem, poświęcony miód św. Jana Chrzciciela oraz kawa św. Józefa Kalasancjusza.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego: śp. Stanisława Giroń. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…