1. Dziś w  naszym Zakonie przeżywamy Święto Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych.   
 2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odbywają się codziennie o godz. 18.30. 
 3. Od poniedziałku do środy będą trwać tzw. Dni Krzyżowe – modlitwy o urodzaje.  Podczas Mszy Św. o godz. 19.00 będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.
 4. W tym tygodniu:
  – w środęWieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
  – w czwartek –  13 maja, po Mszy św. o godz. 19.00 – pierwsze, w tym roku, nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do licznego udziału, by ponownie zawierzyć Maryi nas samych, nasze rodziny i naszą parafię. Na procesję wokół kościoła, prosimy przynieść ze sobą świece.
  – w piątek – Święto św. Macieja, Apostoła. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  – w sobotę – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Prezentek oraz Msza św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim odprawiana w języku łacińskim o godz. 15:00 w kościele parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 13.00 odbędzie się Uroczysta Msza Św. Dziękczynna z okazji 10 – lecia pełnienia posługi kapłańskiej w Zakonie Ojców Pijarów przez rektora o. Piotra Różańskiego  i proboszcza o. Grzegorz Sekułę. Mszy Św. będzie przewodniczył ks. Dziekan Bogdan Żygadło. Zapraszamy Parafian do wspólnego dziękczynienia i uwielbienia Boga.  
 6. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo”, różańce parafialne i wiele ciekawych książek. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 7. APEL PROWINCJAŁA ZAKONU PIJARÓW: Jako duszpasterze i wychowawcy pracujący z dziećmi i z młodzieżą włączamy się w działanie Kościoła na rzecz chronienia ich i naprawiania zła wyrządzonego im w przeszłości. Być może nie wiemy o wszystkich przypadkach wykorzystania małoletnich lub nadużyciach władzy i sumienia względem dorosłych, które miały miejsce w naszym środowisku. Dlatego apeluję do osób mających jakąkolwiek wiedzę o takich przestępstwach, aby je zgłaszały do Delegata ds. ochrony małoletnich oraz do organów ścigania. Szczegółowe wiadomości znajdują się na stronie pijarzy.pl w zakładce: „Informacje”.
 8. W dniach od 4 do 6 czerwca 2021 r. planujemy trzydniową pielgrzymkę do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej. Niech ona będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za dar relikwii krwi 1 st. św. Jana Pawła II. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Stanisławę Biga, śp. Wilhelminę Wasiucionek, śp. Stanisława Kulpa, śp. Jana Domczyk, śp. Jana Kulpa. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…