1. Dziękujemy osobom, które pomogły w rozebraniu szopki bożonarodzeniowej i choinek w kościele.
   Bóg zapłać!
  2. W rocznicę objawień w Lourdes Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego; przypada on 11 lutego we wtorek. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze i niepełnosprawne. Prosimy rodziny tych osób (także sąsiadów) o pomoc w przybyciu chorych do kościoła. Tym, którzy będą pragnąć, zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.
  3. W dniu 14 lutego  – piątek – przypada święto Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
  4. Zapraszamy na spotykanie się z żywym Jezusem w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku  godz. 18.00. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i przeżywania różnych nabożeństw w intencji parafian i gości.
  5. W parafii Matki Bożej Miłosierdzia odbędzie się Kurs Daniel w dniach 27.02 – 1.03. 2020 r. organizowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Marka ze Stryszawy. Kurs ten ma na celu rozbudzenie pragnienia modlitwy osobistej, jej odnowienia, przełamania kryzysu w modlitwie. Szczegóły i zapisy pod wskazanym na plakacie numerze telefonu.
  6. Pragniemy dobrze przygotować się do Triduum Paschalnego. Zapraszamy chętne osoby, które mogłyby uświetnić całą liturgię śpiewem. Proszę o zgłaszanie się do pana organisty Krzysztofa.
  7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2020 r. na Festiwal Młodych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza lub w zakrystii.
  8. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką. W Tygodniku Niedziela jest dodatek mała książeczka z modlitwami o miłość. Zachęcamy do nabywania.

Dziękujemy serdecznie za ofiary, złożone w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszych budynków. Wyniosły one: 7689 zł. 

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Wychowawcom, którzy będą przebywać na feriach zimowych, życzymy dobrego wypoczynku i prosimy o wierność Bożym i kościelnym przykazaniom. Nasza scholka „Nutki Kalasancjusza” spędza ferie zimowe w Krakowie. Módlmy się o dobre owoce dla wszystkich przebywających na feriach. 

Bożemu Miłosierdziu polecamy: śp.: Bożenę Lachowicz, Grażynę Haliczko. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie….