1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które zamyka okres Narodzenia Pańskiego.
 2. W związku ze wspomnieniem Chrztu Pańskiego, przypominamy zasady związane z udzielaniem chrztu św. w naszej parafii. Przed chrztem rodzice i rodzice chrzestni powinni uczestniczyć w katechezie chrzcielnej (ostatnia niedziela każdego miesiąca o godz. 18.00). Chrzest św. udzielany jest w IV niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 13.00. Obydwoje rodzice zgłaszają się do kancelarii parafialnej najpóźniej na tydzień przed datą chrztu. Przynoszą ze sobą: akt urodzenia dziecka, zaświadczenie dla chrzestnych, że mogą pełnić funkcję chrzestnego (z własnej parafii). Jeżeli rodzice z dzieckiem mieszkają na terenie innej parafii, to pozwolenie od właściwego proboszcza na udzielenie chrztu poza parafią zamieszkania. Chrzestnym może być osoba, która przyjęła odpowiednie Sakramenty (chrzest, pokuta, Eucharystia, bierzmowanie), praktykuje swoją wiarę uczęszczając na Msze św. Jeżeli jest to uczeń/uczennica, to zaświadczenie, że uczęszcza na katechezę, a jeżeli osoba dorosła żyjąca w związku małżeńskim, to czy zawarła sakramentalny związek małżeński. 
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorjew środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją.
 4. W przyszłą niedzielę 16 stycznia Zakon Rycerzy św. Jana Pawła 2 zaprasza na Mszę Św. ku czci Papieża Polaka i modlitwy przez Jego wstawiennictwo o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy św. będzie udzielone indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, ciekawe książki i kawę zakonną św. Józefa Kalasancjusza.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu (od godz. 16.00)
 • 10.01.2022 – PONIEDZIAŁEK: Fałata, W. Stwosza, Książęca, Sowińskiego, Lubańska
 • 11.01.2022 – WTOREK: Zakopiańska, Czarneckiego, Pl. Cichy
 • 12.01.2022 – ŚRODA: Wojewódzka, Ludowa, Gminna, Objazdowa, Łąkowa, Cicha, Dworcowa
 • 13.01.2022 – CZWARTEK: Zjednoczenia Narodowego, Przechodnia
 • 14.01.2022 – PIĄTEK: Staszica, Pułaskiego, Brezy, Bilewicza, Starzyńskiego, Narutowicza, Stęczyńskiego, Ujejskiego
 • 15.01.2022 – SOBOTA: Goduszyńska

Osoby mieszkające na tych ulicach, które chcą przyjąć wizytę duszpasterską proszone są o podejście do zakrystii bezpośrednio po Mszy św. w celu zapisania się. Ofiary, złożone przy tej okazji, przeznaczymy na pracę konserwacji ścian i balustrad w naszej świątyni. Dziękujemy za wsparcie tej inwestycji. 

Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Teresę Zajączkowską, śp. Kazimierza Sapun, śp. Franciszkę Kozera, śp. Wandę Gawrzyjał. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…