1. Z okazji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej w wielu miastach Polski organizowane są pokutno-błagalne procesje różańcowe za Polskę. Jako parafia pragniemy się włączyć w tę inicjatywę, by wypraszać dla naszej Ojczyzny dary Ducha Świętego i Boże zmiłowanie. Rozpoczęcie procesji różańcowej dziś pod krzyżem misyjnym przy kościele o godz. 15.00. Zapraszamy parafian, gości
  i kuracjuszy do wspólnej modlitwy ulicami Cieplic. 
 2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni – codziennie o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
 3. Ostatni w tym roku Dzień Fatimski będziemy przeżywać w piątek 13 października. Po Mszy św. o godz. 19.00 celebrowanej w intencjach fatimskich: różaniec pokutny i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 4. W tym tygodniu: w środę – „Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej; w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę – Dzień Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela – 14 października) pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich nauczycielach, wychowawcach, katechetach i pedagogach, 
 5. „Cywilizacja życia” – to hasło XXIII Dnia Papieskiego, który będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Organizatorem obchodów jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zbiera pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Zechciejmy wesprzeć ten szczytny cel swoją ofiarą, składaną do puszek. Z okazji Dnia Papieskiego dzieci oraz rodzice ze scholi będą rozprowadzać kremówki papieskie. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów i warsztatów muzycznych dla scholi.
 6. W Dzień Papieski w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach o godz. 19:00, odbędzie się koncert pt. „Śpiewajmy dla Niego” w wykonaniu Andrzeja Lamperta i Magdy Steczkowskiej. Wstęp wolny.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszą pamięć o Zmarłych wyrażajmy w modlitwie, zamawiając Msze św. i składając na tzw. Wypominki. W zakrystii i na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wpisać imiona Zmarłych. Wypisane kartki, wraz z dowolną ofiarą, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominkach prosimy wpisać adres zamawiającego w celu podania dni, w których będziemy się modlić za Zmarłych z poszczególnych ulic. Za tych Zmarłych, przez cały listopad, będziemy modlić się na różańcu, a przez cały rok, w czwarty piątek miesiąca, odprawiane będą Msze św. 
 8. Informujemy, że w naszej parafii odbędą się spotkania przygotowujące dzieci w wieku szkolnym do chrztu świętego, które z różnych racji nie zostały ochrzczone. Podanie z prośbą o udzielenie tego sakramentu należy składać do końca października br. w kancelarii parafialnej. 
 9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, ciekawe książki, „Żywe Słowo” na miesiąc listopad i grudzień, różańce oraz magnesy parafialne. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.  
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Olimpię Kumuć, śp. Zdzisławę Krykiewicz. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.