1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy pana Benona Wylegałę założyciela Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska-Białej, który poprowadzi spotkania ewangelizacyjne w dniach od 9-11 września o godz. 19.45. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.
 2. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 7 czerwca 2020 r. o godz. 11.30. Odbiór deklaracji zgłoszenia dziecka i dokonania takiego zgłoszenia do 22 września u s. Renaty i o. Grzegorza.
 3. Spotkanie kandydatów, którzy w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania – w środę o 17.00, a grupy charytatywnej w czwartek o godz. 17.00.
 4. Święto Najświętszego Imienia Maryi święto patronalne naszego Zakonu – w czwartek. Prosimy
  o modlitwę w intencji naszego Zakonu, byśmy – jako Pijarzy – coraz lepiej wypełniali charyzmat zakonny: nauczania i wychowywania dzieci i młodzieży.
  W tym dniu, w Rzeszowie, trzech naszych nowicjuszy złoży pierwsze śluby zakonne i rozpocznie formację seminaryjną.
 5. Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami wokół naszego kościoław piątek
  o godz. 19.00.
  Serdecznie zapraszamy.
 6. Zapraszamy na spotykanie się z żywym Jezusem w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku 18.00. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty
  i przeżywania różnych nabożeństw w intencji parafian.
 7. Chcemy się włączyć w akcję „Polska pod Krzyżem” i trwać razem dziesiątkami tyś. Polaków
  na modlitwie jako „Parafia pod Krzyżem” w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  – 14 września w sobotę
  . Plan modlitwy jest następujący – w kościele: o 18.30 – różaniec przebłagalny, o 19.00 uroczysta Msza Święta, po niej adoracja Krzyża Świętego i możliwość pojednania się z Bogiem w sakramencie pojednania, na zewnątrz: o 21.00 uroczysta procesja z Krzyżem po parku i Placu Piastowskim. Proszę zabrać ze sobą świece.
 8. Chętne dzieci, które chcą z radością chwalić Boga śpiewem w scholi parafialnej Nutki Kalasancjusza zapraszamy na spotkania w każdy piątek o godz. 17.30. Natomiast Odnowa w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca” spotyka się na modlitwie w każdy czwartek po mszy św. wieczornej.
 9. Zachęcamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie trwała do 12 września br. Cel akcji to zakup inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.
 10. Poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych i podręczników dzieci uczących się w szkołach na terenie naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę – 15 września o godz. 11.30. Drodzy rodzice prosimy o wasze zaangażowanie i pomoc dzieciom w skompletowaniu przedmiotów do poświecenia.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego śp. Sławomira Banachowicza: Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie….