1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie kolejny Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań, spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
 2. Zapraszam serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach majowych z Litanią loretańską, które w naszym kościele odbywają się codziennie o godz. 18.30. 
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa – Głównego Patrona Polski,
  a w  naszym Zakonie przeżywamy Święto Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych.
  – w środę – „Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
  – w piątek –  13 maja przypada 105. rocznica objawień Fatimskich, po Mszy św. o godz. 19.00 – pierwsze, w tym roku, nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do licznego udziału, by ponownie zawierzyć Maryi nas samych, nasze rodziny i naszą parafię. Na procesję wokół kościoła, prosimy przynieść ze sobą świece.
  – w sobotę – Święto św. Macieja, Apostoła. 
 4. Z okazji święta Matki Bożej Łaskawej i św. Andrzeja Boboli w przyszłą niedzielę 15 maja w wielu miastach Polski organizowane są  pokutne procesje różańcowe za Polskę. Jako parafia pragniemy się włączyć w tę inicjatywę. Rozpoczęcie procesji pod krzyżem misyjnym przy kościele o godz. 15.00. Zapraszamy parafian, gości i kuracjuszy do wspólnej modlitwy ulicami Cieplic. 
 5. Pan Andrzej Kredkowski organizuje autokarową pielgrzymkę Włochy – Chorwacja w dniach 12-25 czerwca 2022 r. Zostało kilka miejsc. Szczegóły w gablocie. 
 6. W dniach od 28 czerwca do 9 lipca 2022 r. nasza parafia organizuje kolonie letnią dla dzieci do Zakopanego. W programie: wędrówki górskie z przewodnikiem, warsztaty góralskie, wyjazd do parku rozrywki Energylandia, wyjścia na termy i  wiele innych. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza.
 7. W dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2022 r. organizujemy wyjazd do Medjugorje na Festiwal. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
 8. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo”, wiele ciekawych książek. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.