1. Dzisiaj przypada dzień szczególnej modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami misjonarkami, głoszącymi Jezusa Chrystusa na różnych kontynentach. Niech nasza modlitwa im towarzyszy, a Bóg niech ich wspiera swoim błogosławieństwem. O godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 
 2. Wczoraj, w parafii Świętych Erazma i Pankracego rozpoczęły się katechezy dla narzeczonych. Odbywają się one w soboty i niedziele o godz. 19.00 i są skierowane do tych, którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński. 
 3. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek:
  godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych,
  o 17.15 – dla dzieci,
  po Mszy św. wieczornej (ok. 19.40) – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny.
  Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 4. W najbliższy piątek, 13 marca, przypada siódma rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Ogarnijmy naszą modlitwą Papieża.
 5. Oprócz pielgrzymki do Medjugorje organizujemy wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego do Warszawy w dniu 7 czerwca 2020 r. Zapisy w zakrystii.
 6. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu, 29 marca. Módlmy się o dobre, duchowe owoce dla nas wszystkich.
 7. Wyrazem naszej wiary i zarazem pięknym zwyczajem w czasie Wielkiego Postu jest składanie ofiar do skarbony na kwiaty do Bożego Grobu znajdującej się w głównym przejściu. Dziękujemy! 
 8. Zapraszamy na Mszę św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim tzw. Mszę św. Trydencką odprawianą w języku łacińskim. Msza św. odbędzie się w kaplicy św. Anny przy ul. Zjednoczenia Narodowego w sobotę 14 marca o godz. 15:00.
 9. Zakończyliśmy remont toalet – są już czynne. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się swoimi ofiarami do remontu. 
 10. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, (kartki świąteczne). 
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu: śp.: Michalinę Patryjas, Ewę Górską.  Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…