1. Wspólnota „Tchnienie Ojca” i scholka „Nutki Kalasancjusza” serdecznie zapraszają Parafian, Kuracjuszy i Gości na Jasełka: „BO MOJE OCZY UJRZAŁY TWOJE ZBAWIENIE”, które odbędą się dziś bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 13.00. 
  2. W związku ze wspomnieniem Chrztu Pańskiego, przypominamy zasady związane z udzielaniem chrztu św. w naszej parafii. Przed chrztem rodzice i rodzice chrzestni powinni uczestniczyć w katechezie chrzcielnej (ostatnia niedziela każdego miesiąca o godz. 18.00). Chrzest św. udzielany jest w IV niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 13.00. Obydwoje rodzice zgłaszają się do kancelarii parafialnej. Przynoszą ze sobą: akt urodzenia dziecka, zaświadczenie dla chrzestnych, że mogą pełnić funkcję chrzestnego (z własnej parafii). Jeżeli rodzice z dzieckiem mieszkają na terenie innej parafii, to pozwolenie od właściwego proboszcza na udzielenie chrztu poza parafią zamieszkania. Chrzestnym może być osoba, która przyjęła odpowiednie Sakramenty (chrzest, pokuta, Eucharystia, bierzmowanie), praktykuje swoją wiarę uczęszczając na Msze św. Jeżeli jest to uczeń/uczennica, to zaświadczenie, że uczęszcza na katechezę, a jeżeli osoba dorosła żyjąca w związku małżeńskim, to czy zawarła sakramentalny związek małżeński. 
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorjew środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją.
  4. Plan wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu (od godz. 16.00)

09.01.2023 – PONIEDZIAŁEK: Fałata, Książęca, Sowińskiego, Lubańska

10.01.2023 – WTOREK: W. Stwosza, Czarneckiego, Pl. Cichy

11.01.2023 – ŚRODA: Wojewódzka, Ludowa, Gminna, Objazdowa, Łąkowa, Cicha, Dworcowa

12.01.2023 – CZWARTEK: Zjednoczenia Narodowego, Przechodnia

13.01.2023 – PIĄTEK: Staszica, Pułaskiego, Brezy, Bilewicza, Starzyńskiego, Narutowicza, Stęczyńskiego, Zakopiańska, Ujejskiego

14.01.2023 – SOBOTA: Goduszyńska (od godz. 10:00)

Osoby mieszkające na tych ulicach, które chcą przyjąć wizytę duszpasterską proszone są o podejście do zakrystii bezpośrednio po tej Mszy św. w celu zapisania się. Ofiary, złożone podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczymy na kolejny etap prac konserwacji ścian i balustrad w naszej świątyni. Dziękujemy za wsparcie tej inwestycji.

W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Żywe Słowo na miesiąc styczeń/luty, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza.

Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłą: śp. Helenę Jaros. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…