1. Dzisiaj, I niedzieli miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców. Zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 17.30, a o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. Natomiast na Mszy św. o godz. 19.00 pożegnamy z naszej wspólnoty o. Piotra Górkę. 
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Dominika, we wtorek –  św. Teresy Benedykty od Krzyża oraz spotkanie duszpasterskie dla kuracjuszy po wieczornej Eucharystii,  we środę – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w czwartek – wspomnienie św. Klary – dziewicy. 
  3. Dzień Fatimski będziemy przeżywać w sobotę 13 sierpnia. Po Mszy św. o godz. 19.00 celebrowanej
    w intencjach fatimskich: modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  4. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w poniedziałek 15 sierpnia. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. będziemy święcić bukiety ziół, kwiatów i warzyw. Ofiarujmy Maryi również nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przygotujmy nasze serca przez codzienną modlitwę i pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty, by zyskać dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Słowo Boże wygłosi Ks. Ryszard Halwa – pallotyn – redaktor naczelny miesięcznika „Moja Rodzina”. Natomiast na wszystkich Mszach św. o oprawę muzyczną zadba zespół „Maja i Matan”. Po wieczornej Mszy św. zespół zaprasza na krótki koncert. Taca odpustowa zostanie przeznaczona na dalsze prace konserwatorskie ścian, sklepienia i balustrad. Za każdy dar serca składamy szczere Bóg zapłać.
  5. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
  6. Dziś Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II po każdej Mszy św. będzie zbierał podpisy popierające zmiany w ustawie dotyczące ochrony chrześcijan. 
  7. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką,  oraz „Żywe Słowo” na miesiąc sierpień oraz kawę św. Józefa Kalaancjusza.
  8. Wszystkim wypoczywającym życzymy Bożego błogosławieństwa. Witamy serdecznie kuracjuszy, gości i zapraszamy na nabożeństwa i Msze Św. w naszej świątyni.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Krystynę Adamczuk Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…