1. Dzisiaj, – o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii.
   Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
   O godz. 17.00 – zmiana Tajemnic Różańcowych w salce klasztornej, o godz. 18.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek, 8 marca, nasz Zakon obchodzić będzie wspomnienie św. Faustyna Migueza, założyciela Zgromadzenia Córek Bożej Pasterki (Siostry Kalasantynki). Z racji Dnia Kobiet, w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich niewiastach.
  3. W środę –  „Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
  4. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
   Droga Krzyżowa w każdy piątek:
   godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych,
   17.15 – dla dzieci,
   po Mszy św. wieczornej – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny.
   Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego.
  5. W sobotę  będziemy obchodzić 8. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji Ojca Świętego i całego Kościoła.
  6. W czasie Wielkiego Postu do skarbony z napisem Jałmużna postna, umieszczonej przy ławce, w przejściu głównym kościoła, można złożyć ofiarę – jałmużnę, jako swój akt pokuty za grzechy i dar serca. Natomiast do skarbony w przejściu kościoła można również tradycyjnie składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w ważnych dla nas intencjach. Księga Trzeźwości wyłożona jest na bocznym ołtarzu koło ambony. 
  8. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla parafian rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 14 marca. Chcemy się dobrze przygotować do tego wydarzenia, dlatego trwamy w nowennie do Krwi Chrystusa wypraszając dobre, duchowe owoce dla nas wszystkich i całej parafii.
  9. W zakrystii w sklepiku „Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, różańce parafialne, kartki świąteczne oraz „Paschaliki” – małe świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji. Zachęcamy do ich nabywania.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Mariannę Sępiak-Bałdo, śp. Joachima Kuntz.  Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie