1. Dzieci naszej parafii z siostrą Aliną i opiekunami serdecznie zapraszają Parafian, Kuracjuszy i Gości na Jasełka: „ZAGINIONA GWIAZDKA”, które odbędą się dziś  bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 12.00. 
 2. W związku ze wspomnieniem Chrztu Pańskiego, przypominamy zasady związane z udzielaniem chrztu św. w naszej parafii. Przed chrztem rodzice i rodzice chrzestni powinni uczestniczyć w katechezie chrzcielnej (ostatnia niedziela każdego miesiąca o godz. 18.00). Chrzest św. udzielany jest w IV niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Obydwoje rodzice zgłaszają się do kancelarii parafialnej. Przynoszą ze sobą: akt urodzenia dziecka, zaświadczenie dla chrzestnych, że mogą pełnić funkcję chrzestnego (z własnej parafii). Jeżeli rodzice z dzieckiem mieszkają na terenie innej parafii, to pozwolenie od właściwego proboszcza na udzielenie chrztu poza parafią zamieszkania. Chrzestnym może być osoba, która przyjęła odpowiednie Sakramenty (chrzest, pokuta, Eucharystia, bierzmowanie), praktykuje swoją wiarę uczęszczając na Msze Św. Jeżeli jest to uczeń/uczennica, to zaświadczenie, że uczęszcza na katechezę, a jeżeli osoba dorosła żyjąca w związku małżeńskim, to czy zawarła sakramentalny związek małżeński. 
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorjew środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją.
 4. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, ciekawe książki i kawę zakonną
  św. Józefa Kalasancjusza.
 5. Plan wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu (od godz. 16.00)08.01.2024 – PONIEDZIAŁEK: Cieplicka, Miłosza
  09.01.2024 – WTOREK: Fałata, Książęca, Sowińskiego, Lubańska
  10.01.2024 – ŚRODA: W. Stwosza, Czarneckiego, Pl. Cichy
  11.01.2024 – CZWARTEK: Wojewódzka, Ludowa, Gminna, Objazdowa, Łąkowa, Cicha, Dworcowa
  12.01.2024 – PIĄTEK: Zjednoczenia Narodowego, Przechodnia
  13.01.2024 – SOBOTA: Goduszyńska

  Osoby mieszkające na tych ulicach, które chcą przyjąć wizytę duszpasterską proszone są o podejście do zakrystii bezpośrednio po Mszy św. w celu zapisania się. Ofiary, złożone podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczymy na kolejny etap prac konserwacji ścian i balustrady na chórze naszej świątyni. Dziękujemy za wsparcie tej inwestycji.
 6. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Żywe Słowo na miesiąc styczeń/luty, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza, kalendarz na rok 2024 oraz magnesy cieplickie.
 7. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Mirosława Zambrzyckiego, Andrzeja Dogiel, Jerzego Kurowskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…