1. Dzisiaj, – o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii. Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 – zmiana Tajemnic Różańcowych w salce klasztornej, o godz. 18.00 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.  
 2. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości na Msze św. roratnie – ku czci NMP (od poniedziałku do soboty), które będą celebrowane o godz. 7.00. Dla dzieci Msze św. adwentowe o godz. 17.00. Prosimy Rodziców o umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tych Mszach św. Dzieci zaś prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.  
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – św. Ambrożego, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
  – we wtorek – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość. Na Mszy św. o godz. 19.00 uczestnicy 33 dniowych indywidualnych rekolekcji ofiarują się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg. Św. Ludwika Marii Grignion de Montforta.
  – w środę – adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
  – w piątek – SYMPATYCY WOJOWNIKÓW MARYI zapraszają wszystkich mężczyzn, którzy chcą się formować w duchu Maryjnym, na kolejne MĘSKIE SPOTKANIE po wieczornej Eucharystii o godzinie 19.45.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – godz. 18.00. Różaniec św. odmawiamy – w poniedziałek, wtorek, piątek i sobota; nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory – w czwartek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 13 grudnia. Módlmy się gorliwie o dobre – duchowe owoce rekolekcji, za naszego Rekolekcjonistę, pana Witka Wilka – ewangelizatora głoszącego Dobrą Nowinę w Polsce, Europie a nawet w różnych miejscach świata. Zaplanujmy tak nasz czas, by z radością uczestniczyć w kościele w tym wyjątkowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia
 6. W najbliższą niedzielę, 13 grudnia, w naszej parafii, w ramach wizytacji pasterskiej, będziemy gościć Biskupa Diecezji Legnickiej, Zbigniewa Kiernikowskiego. W czasie wizytacji, Ksiądz Biskup spotka się z Radą Parafialną. Serdecznie zapraszamy Parafian do udziału w spotkaniu z Księdzem Biskupem na Mszy św. o godz. 13.00.
 7. Dziś, po każdej Mszy św., ma miejsce obrzęd pobłogosławienia opłatków, które od ołtarza weźmiemy do naszych domów na wigilijny stół. Zadbajmy o to, aby każda rodzina miała opłatek pobłogosławiony przez kapłana. Ofiary, składane przy tej okazji, będą stanowiły tzw. finansowy wkład własny parafii w planowany na przyszły rok V etap konserwacji głównego ołtarza i prezbiterium w naszym kościele. 
 8. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek w ramach już XXI Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Natomiast przedstawiciele Zespołu Szkół Katolickich w Jeleniej Górze zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy. 
 9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Żywe Słowo na miesiąc grudzień.
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Marcina Karykowskiego, Martę Kowalską. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…