1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu – o godz. 17.00 – zmiana Tajemnic Różańcowych, adoracja od godz. 18.00 połączona z nabożeństwem różańcowym.
  O godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii. Dziękujemy za każdy dar serca składany na prace związane z konserwacją głównego ołtarza.
 2. Narodziny Matki Bożej w kościele wspominamy we wtorek – 8 września. 
 3. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
 4. Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i chciałyby swoim śpiewem chwalić Boga podczas niedzielnej eucharystii, serdecznie zapraszamy do naszej scholi parafialnej „Nutki Kalasancjusza”. Próby odbywają się w salce parafialnej, w piątki o godz. 17:30 – najbliższa już 11.09.2020. Więcej informacji
  u o. Grzegorza lub s. Renaty.
 5. Święto Najświętszego Imienia Maryi – święto patronalne naszego Zakonu –  w sobotę. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Zakonu, byśmy – jako Pijarzy – coraz lepiej wypełniali charyzmat zakonny: nauczania i wychowywania dzieci i młodzieży. W tym dniu, w Rzeszowie, dwóch naszych nowicjuszy złoży pierwsze śluby zakonne i rozpocznie formację seminaryjną.
 6. Poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych i podręczników dzieci uczących się w szkołach na terenie naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę – 13 września o godz. 11.30. Drodzy rodzice prosimy o wasze zaangażowanie i pomoc dzieciom w skompletowaniu przedmiotów do poświecenia.
  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wracamy do Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 11.30. 
 7. Przyszła niedziela jest również Dniem Fatimskim. Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami wokół naszego kościoła – o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą rozdawała w szkole Siostra. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już
  w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
 9. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii dla dzieci klas 3 odbędzie się w niedzielę 30 maja 2021 r. o godz. 11.30.
 10. Misje Parafialne w naszej parafii rozpoczną się 20 września 2020 r. Przygotujmy się do tego wielkiego wydarzenia modląc się o otwarcie naszych serc, o dary Ducha Świętego dla misjonarzy głoszących nam nauki oraz o dobre owoce misji w parafii. Po każdej Mszy św. będzie rozdawany program misji.
 11. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, różne książki i ikony św. Jana Chrzciciela.