1. Dzisiaj, I niedzieli miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców. Zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 17.30, a o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.
 2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Dominika oraz spotkanie duszpasterskie dla kuracjuszy po wieczornej Eucharystii, w środę – św. Teresy Benedykty od Krzyża,  w czwartek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek – wspomnienie św. Klary – dziewicy. 
 3. Dzień Fatimski będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę 13 sierpnia. Wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 18.00: modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Po procesji Msza św. o godz. 19.00 celebrowana
  w intencjach fatimskich. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec na nabożeństwo.
 4. 13 sierpnia 2023 r. zapraszamy na KONCERT ORGANOWY KU CZCI ŚW. JANA PAWŁA II w wykonaniu światowej sławy organisty ENNIO COMINETTI z repertuarem najsłynniejszych utworów mistrzów baroku i renesansu. Koncert odbędzie się po Mszy Św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy Parafian, Kuracjuszy i Gości. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie. 
 5. Przez całe wakacje po każdej niedzielnej Mszy św., zbieramy do puszek pieniądze przed kościołem na energooszczędne ogrzewanie kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wpłacają pieniądze na konto parafialne czy składają ofiarę do puszki. Planowane zakończenie inwestycji związanej z ogrzewaniem przewidywane jest pod koniec września tego roku. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za modlitwę i dar serca. 
 6. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we wtorek 15 sierpnia. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. będziemy święcić bukiety ziół, kwiatów i warzyw. Ofiarujmy Maryi również nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przygotujmy nasze serca przez codzienną modlitwę i pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty, by zyskać dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Taca odpustowa zostanie przeznaczona na dalsze prace konserwatorskie ścian, sklepienia i balustrad. Za każdy dar serca składamy szczere Bóg zapłać. W tym dniu po każdej Mszy św. będzie można zabrać ze sobą różaniec z Medziugorie.
 7. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
 8. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo, wiele ciekawych książek. Są do nabycia również oryginalne magnesy pamiątkowe z św. Janem Chrzcicielem oraz kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 9. Wszystkim wypoczywającym życzymy Bożego błogosławieństwa. Witamy serdecznie kuracjuszy, gości i zapraszamy na nabożeństwa i Msze Św. w naszej świątyni.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłego: śp. Jerzego Bannach. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…