1. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców. Informujemy, że kolumny narożne przy ołtarzu głównym (św. Andrzej Apostoł z krzyżem i św. Juda Tadeusz Apostoł z maczugą) zostały zabrane do renowacji, a pod koniec czerwca rozpoczną się prace związane z konserwacją ścian prezbiterium. Dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 17.30, a o godz. 18.00 – nabożeństwo eucharystyczne i czerwcowe oraz procesja eucharystyczna.
 2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.30. 
 3. W Oktawie Bożego Ciała, po nabożeństwach czerwcowych (godz. 18.30) będziemy oddawać cześć Chrystusowi, uczestnicząc w procesji Eucharystycznej wokół naszej świątyni. 
 4. W tym tygodniu:
  we wtorek  – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  – w środę„Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
  – w piątek –  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, biskupi i wierni Kościoła w Polsce, dokonają odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. Tego dnia zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 19.00 po których nastąpi uroczyste odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego NSPJ.
  – w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 5. W przyszłą niedzielę z racji 13. dnia miesiąca, po Mszy św. o godz. 19.00, sprawowanej w intencjach fatimskich, odbędzie się  Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami wokół kościoła. Zgromadźmy się jak najliczniej, by po raz kolejny zawierzyć siebie, naszą parafię i nasze rodziny Maryi.
 6. Od 5-12 czerwca – w kościele pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze będziemy przeżywać nawiedzenie obrazu św. Józefa. Zachęcamy wszystkich do nawiedzenie kościoła stacyjnego w tych dniach: w poniedziałek -modlimy się za narzeczonych i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, we wtorek -modlimy się za osoby chore, samotne i w podeszłym wieku, w środa – modlimy się za matki w stanie błogosławionym i rodziców oczekujący potomstwa, w czwartek – modlimy się za małżeństwa w podeszłym wieku oraz wdowy i wdowców; w piątek modlimy się za całą wspólnotę parafialną oraz dekanalną. 
 7. Rocznica I Komunii dla dzieci klas 4, które rok temu przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.00 w uroczystość odpustową w Parafii. 
 8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 28 lipca do 8 sierpnia 2021 r. na Festiwal Młodych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza lub w zakrystii.
 9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo”, różańce parafialne, breloki z symbolem ryby i wiele ciekawych książek. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Witolda Lankiewicz, śp. Helenę Żmudzińską, śp. Annę Czekaj. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…