1. Dzisiaj, – o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii. Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych w salce klasztornej, o godz. 18.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. We wtorek, 8 marca, nasz Zakon obchodzić będzie wspomnienie św. Faustyna Migueza. Z racji Dnia Kobiet, w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich niewiastach.
  3. W środę –  „Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
  4. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych:
   Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych, o godz. 17.15 – dla dzieci. Natomiast w piątek po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa ze św. Józefem ulicami Cieplic zorganizowana przez wspólnoty naszej parafii zawierzające się św. Józefowi. Serdecznie zapraszamy.
   Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego.
  5. Przyszła niedziela, II niedziela Wielkiego Postu, to także dzień szczególnej modlitwy w intencji polskich misjonarzy i misjonarek, głoszących Jezusa Chrystusa na różnych kontynentach. Ofiary z tacy przeznaczymy także na Dzieło Pomocy „Ad Gentes” – wspierające materialnie misje.
  6. Zachęcamy do nabywania „Zdrapki Wielkopostnej”, która znajduje się na stoliku. Jest to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post.
  7. Katechezy dla narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, rozpoczną  się w naszej parafii w sobotę, 19 marca br. o godz. 18.00 w salce klasztornej. Zapraszamy zainteresowanych. 
  8. W odpowiedzi na apel Bp Andrzeja Siemieniewskiego dot. pomocy uchodźcom z Ukrainy nasza parafia wyraziła gotowość przyjęcia uchodźców wojennych. Uchodźcy przyjadą dzisiaj popołudniu, przede wszystkim będą to matki z dziećmi. Zbiórka do puszek przed kościołem jest przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z mediami i pobytem. O wszelkich innych zbiórkach związanych z higieną i przedmiotami codziennego użytku itp. będziemy na bieżąco informować w momencie przybycia uchodźców wojennych poprzez stronę internetową parafii.
  9. W dniach 25-27 marca 2022 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Stolicy Duchowej Polski – Częstochowy i okolicznych Sanktuariów. W trakcie pielgrzymki planujemy odwiedzić między innymi: Opole, Mstów, Gidle, Leśniów, Praszka. Szczegóły, zapisy i plan pielgrzymki w zakrystii lub u o. Grzegorza. 
  10. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Miłujcie się, różne książki np. „Tajemnice Wielkanocy” ks. Prof. Mariusza Rosika. Natomiast na ołtarzu bocznym k. ambony jest wyłożona tzw. Księga Trzeźwości, do której zachęcamy, by się wpisały osoby, które podejmują modlitwę za osoby uzależnione od alkoholu w rodzinach i parafii.
  11. Przy ławkach w głównym przejściu kościoła znajdują się skarbony: „Jałmużna Postna” i „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”. Tam możemy składać nasze ofiary wielkopostne.
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp.  Helenę Ochocką, śp. Marcela Thill. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…