1. Dzisiaj, – o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii. Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych w salce klasztornej, o godz. 18.00 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.  
 2. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości na Msze św. roratnie – ku czci NMP które będą  celebrowane o godz. 7.00. Dla dzieci Msze św. adwentowe o godz. 17.00. Prosimy Rodziców o umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tych Mszach św. Dzieci zaś prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.  
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – św. Mikołaja;
  – we wtorek – św. Ambrożego;
  – w środę – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość. Od godz. 12.00 do 13.00 – przed Najświętszym Sakramentem, za wstawiennictwem Bożej Matki będziemy, w tzw. „Godzinie Łaski”, wypraszać nawrócenie dla zatwardziałych grzeszników i modlić się w intencji kapłanów. Serdecznie zapraszamy. Natomiast na  Mszy św. o godz. 19.00 uczestnicy 33 dniowych indywidualnych rekolekcji ofiarują się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg. Św. Ludwika Marii Grignion de Montforta. 
 4. 7 października br. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, dokonał Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Ponowienie tego aktu we wszystkich parafiach w Polsce będzie miało miejsce 8 grudnia 2021 roku na zakończenie Roku Świętego Józefa.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – godz. 18.00. Różaniec św. odmawiamy – w poniedziałek, wtorek, piątek i sobota; nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory – w czwartek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Dziś, po każdej Mszy św., ma miejsce obrzęd pobłogosławienia opłatków, które od ołtarza  weźmiemy do naszych domów na wigilijny stół. Zadbajmy o to, aby każda rodzina miała opłatek pobłogosławiony przez kapłana. Ofiary, składane przy tej okazji, będą stanowiły tzw. finansowy wkład własny parafii w planowane na przyszły rok prace konserwatorskie ścian, sklepień i balustrad w naszym kościele. 
 7. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek w ramach już XXII Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. 
 8. W przyszła niedzielę zapraszamy na kiermasz świąteczny prowadzony przez naszą świetlicę i CKC. Dochód
  z kiermaszu przeznaczony będzie na dalsze funkcjonowanie Centrum i Świetlicy. 
 9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Żywe Słowo na miesiąc grudzień, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza, świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarz parafialny na 2022 r. Członkowie Rady parafialnej będą rozprowadzać kalendarze w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. 
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Irenę Krzepkowską, śp. Jadwigę Pawłowicz, śp. Danutę Gniewek. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…