1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południuo godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych, adoracja od godz. 18.00 połączona z nabożeństwem różańcowym. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii. Dziękujemy za każdy dar serca składany na prace związane z konserwacją głównego ołtarza i prezbiterium.
  2. Dzisiaj przeżywamy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Po Mszach św. zbiórka pieniędzy do puszek na cele związane z pomocą Afgańczykom.
  3. Narodziny Matki Bożej w kościele wspominamy we środę – 8 września. W tym dniu „Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Kuracjuszy, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
  4. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
  5. Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i chciałyby swoim śpiewem chwalić Boga podczas niedzielnej Eucharystii, serdecznie zapraszamy do naszej scholi parafialnej „Nutki Kalasancjusza”. Próby odbywają się w salce parafialnej, w piątki o godz. 17:30 – najbliższa już 10.09.2021 r. Więcej informacji u o. Grzegorza lub s. Damiany.
  6. Poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych i podręczników dzieci uczących się w szkołach na terenie naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę – 12 września o godz. 11.30. Drodzy rodzice prosimy o wasze zaangażowanie i pomoc dzieciom w skompletowaniu przedmiotów do poświecenia. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wracamy do Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 11.30. 
  7. Święto Najświętszego Imienia Maryi – święto patronalne naszego Zakonu –  w przyszłą niedzielę. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Zakonu, byśmy – jako Pijarzy – coraz lepiej wypełniali charyzmat zakonny: nauczania i wychowywania dzieci i młodzieży. 
  8. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii dla dzieci klas 3 odbędzie się w niedzielę 12 czerwca 2022 r. o godz. 11.30.
  9. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą będzie rozdawała w szkole Siostra Alina. Dotyczy to klas 1 SP. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Władysławę Sobańską, śp. Stanisława Michalskiego, śp. Cecylię Czarzastą. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…