1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”.
 2. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców. Informujemy, że pod koniec czerwca rozpoczną się prace związane z położeniem kostki brukowej na dwóch głównych alejkach na cmentarzu parafialnym, a początkiem lipca kolejny etap konserwacji ścian i balustrad w naszej świątyni – tzw. drugie przęsło. Dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 17.30, a o godz. 18.30 –  nabożeństwo czerwcowe.
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. celebrowane będą o godz. 7.00, 8.00 i 19.00.
  – we wtorek – po Mszy św. wieczornej spotkania duszpasterskie dla Kuracjuszy w salce klasztornej.
  – w środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej oraz „Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
  – w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  – w sobotę – św. Barnaby – Apostoła. 
 4. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca: na Mszy św. o godz. 11.30: uroczystość I Komunii św. Wiernych, których ta uroczystość nie dotyczy bezpośrednio, prosimy o udział, w miarę możliwości, we Mszy św. o innych godzinach. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o zaangażowania się w posprzątanie kościoła w piątek po Mszy o godz. 19.00. Należy przynieść ze sobą potrzebne rzeczy do sprzątania. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę za te dzieci, które w tym roku w naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa. 
 5. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które w naszym kościele odbywają się codziennie o godz. 18.30. 
 6. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo”, różańce dla kierowców
  i wiele ciekawych książek. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 7. Rocznica I Komunii dla dzieci klas 4, które rok temu przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy odbędzie się 19 czerwca o godz. 11.30.
 8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2022 r. na Festiwal Młodych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza lub w zakrystii.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Irenę Pazdaj, śp. Helenę Janus, śp. Jadwigę Kołodziejską; Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…