1. Dzisiaj, – o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii.
   Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych w salce klasztornej, o godz. 18.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj przypada dzień szczególnej modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami i misjonarkami, głoszącymi Jezusa Chrystusa na różnych kontynentach. Niech nasza modlitwa im towarzyszy, a Bóg niech ich wspiera swoim błogosławieństwem.
  2. W środę –  „Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej. W tym dniu nasz Zakon obchodzić będzie wspomnienie św. Faustyna Migueza. Z racji Dnia Kobiet, w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich niewiastach.
  3. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych: Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych, o godz. 17.15 – dla dzieci oraz o godz. 19.40 dla młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny.
  4. Katechezy dla narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, rozpoczną  się w naszej parafii w sobotę, 18 marca br. o godz. 18.00 w salce klasztornej. Zapraszamy zainteresowanych. 
  5. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy za tydzień w III niedzielę Wielkiego Postu. Módlmy się o dobre, duchowe owoce dla księdza rekolekcjonisty i dla nas wszystkich. Codziennie po każdej Mszy Św. będziemy trwać na modlitwach do św. Michała Archanioła. Uroczysta procesja wprowadzenia figury św. Michała Archanioła odbędzie się w sobotę 11 marca o godz. 18.30. Gromadzimy się przy skrzyżowaniu Pl. Kombatantów i Pl. Piastowskiego. Zapraszamy parafian, wszystkie grupy działające przy parafii, LSO, kuracjuszy i gości. Przyjdźmy na to wyjątkowe spotkanie, zaplanujmy sobie czas, tak by nie zmarnować zesłanej od Boga łaski. Szczegółowy program na plakatach w gablocie przy kościele i na stronie internetowej parafii.
  6. W ramach obchodów „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” dziś w Parku Norweskim w Cieplicach, odbędzie się „Bieg Tropem Wilczym”. Początek biegu na dystansie 5 km o godz. 14. Start biegu na dystansie historycznym, rodzinnym i symbolicznym o godz. 15:00. Informacje o zapisach na stronie internetowej szkoły katolickiej (www.szkola.pankracy.edu.pl). 
  7. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, różne książki.
  8. Natomiast na ołtarzu bocznym k. ambony jest wyłożona tzw. Księga Trzeźwości, do której zachęcamy, by się wpisały osoby, które podejmują modlitwę za osoby uzależnione od alkoholu w rodzinach i parafii.
  9. Ojciec Święty Franciszek mianował Biskupem Pomocniczym Diecezji Legnickiej dotychczasowego proboszcza parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu – Leśnicy ks. Piotra Wawrzynka. Ogarnijmy naszą modlitwą Biskupa nominata.
  10. Przy ławkach w głównym przejściu kościoła znajdują się skarbony: „Jałmużna Postna” i „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”. Tam możemy składać nasze ofiary wielkopostne.
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Jana Mikulskiego, śp. Marię Muncheberg, śp. Jerzego Konobrockiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…