1. Dzisiaj o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii. Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych w salce klasztornej, o godz. 18.00 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.  
 2. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty – panny i męczennicy. Zgodnie ze zwyczajem w tym dniu święcony jest chleb i sól, które mają chronić w razie klęsk żywiołowych – zwłaszcza pożarów i burz. Obrzęd poświęcenia nastąpi po każdej Mszy Św. Zachęcamy, by zabrać ze sobą do domu przygotowany zestaw i  przechowywać go przez cały rok.
  – we wtorek – po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z modlitwami uwolnienia, uzdrowienia duszy i ciała oraz błogosławieństwem lourdzkim.
  – w środę – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa prowadzone przez Wojowników Maryi.
  – w piątek – zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza małżonków będących w kryzysie, osoby samotne i opuszczone na spotkanie  ze Wspólnotą Trudnych Małżeństw „Sychar” po Mszy św. wieczornej. 
 3. Przyszłą niedzielę przypada  rocznica objawień w Lourdes, Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego. Na Mszę Św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze i niepełnosprawne. Prosimy rodziny tych osób (także sąsiadów) o pomoc w przybyciu chorych do kościoła. Tym, którzy będą pragnąć, zostanie po Mszy Św. udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. W tym dniu będziemy gościć o. Zbigniewa Bruzi ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, który podczas homilii przybliży nam temat: „Adoracji Najświętszego Sakramentu”.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – od godz. 18.00. Różaniec św. odmawiamy w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę; nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory – w czwartek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy złożyli dar serca na rekonstrukcję naszych dwóch konfesjonałów: a w szczególności Parafianom, Polonii z USA, Rycerzom z Zakonu św. Jana Pawła II oraz ludziom dobrego serca.  Konfesjonały są już w warsztacie pracy. Do sfinalizowania inwestycji brakuje jeszcze 30 tyś zł. W dalszym ciągu zapraszamy do współpracy. Mamy nadzieję, że w Wielkim Poście konfesjonały wrócą na swoje miejsce w nowej odsłonie. Osoby zainteresowane tematem prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
 6. Zapraszamy na 33 dniowe rekolekcje ze św. Józefem, które zakończą się zawierzeniem Jemu nas samych. Spotkanie informacyjne i zapisy odbędą się we wtorek 13 lutego po Mszy św. wieczornej. Cała praca na otrzymanych materiałach odbywa się w domu. Chcemy się zawierzyć 19 marca w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Ulotki z informacjami spotkań znajdują się w przedsionku kościoła.
 7. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo” na miesiąc marzec i kwiecień, ciekawe książki oraz kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza. 
 8. Prosimy o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz naszego Centrum Kultury Calasanz. Ulotki z nr KRS znajdują się w na stoliku w przedsionku kościoła.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Krystynę Górską, śp. Michała Sieniuć. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…