1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. oraz  od godz. 18.00 do godz. 19.00; o godz. 17.00 – zmiana Tajemnic Różańcowych. O 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców Parafii. 
 2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni – codziennie o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
 3. Informujemy, że w naszej parafii odbędą się spotkania przygotowujące dzieci w wieku szkolnym do chrztu świętego, które z różnych racji nie zostały ochrzczone. Podanie z prośbą o udzielenie tego sakramentu należy składać do 18 października br. w kancelarii parafialnej. 
 4. Św. Faustynę Kowalską wspominamy w poniedziałek – w tym dniu zapraszamy Calasanz 60+ na spotkanie organizacyjne o godz. 17.00. 
 5. Spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy odbędzie się  we wtorek po Mszy  Św. wieczornej. Życzymy Wam dobrego pobytu i powrotu do zdrowia oraz zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach. 
 6. Najświętszą Maryję Pannę Różańcową wspominamy w środę. Tego dnia pragniemy zaprosić Parafian, Gości i Kuracjuszy na adoracje Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Spotkanie z Jezusem i Maryją odbędzie się w najbliższą środę 7 października po Mszy św. wieczornej. 
 7. „Totus Tuus” – to hasło XX Dnia Papieskiego, który będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Organizatorem obchodów jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zbiera pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Zechciejmy wesprzeć ten szczytny cel swoją ofiarą, składaną do puszek.
 8. Z okazji Dnia Papieskiego dzieci oraz rodzice ze scholi i świetlicy będą rozprowadzać kremówki papieskie. Dochód będzie przeznaczony na rzecz naszej świetlicy oraz na pokrycie warsztatów muzycznych dla scholi.
 9. Spotkanie młodzieży przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 października, dla klasy 8 o godz. 11:00, dla klasy 7 o godz. 12:30.
 10. We wrześniu zakończyła się I edycja Szkoły Żon. Dla uczestniczek był to czas wielkiej łaski spojrzenia na nowo na swoje małżeństwo i doświadczenia w życiu Bożej obecności. Żony, które chciałyby: uwolnić się od błędnych przekonań o małżeństwie, zmienić myślenie o sobie i mężu, odnaleźć drogę do szczęścia w małżeństwie ZAPRASZAMY na II edycję Szkoły Żon, która rozpocznie się w listopadzie 2020 r. Panie zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Wiek i staż małżeński nie mają znaczenia.
 11. Dnia 18 PAŹDZIERNIKA 2020 roku w niedzielę o godz. 13.00 odbędzie się wizytacja naszej  parafii przez Bp Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, który również udzieli młodzieży Sakramentu BIERZMOWANIA
 12. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, kropielnice na wodę święconą i różańce parafialne z wizerunkiem Wniebowzięcia NMP i wieży kościelnej.
 13. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych śp. Mariannę Jastrzębską, Piotra Kozaka, Michała Cimosz. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…