1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południuo godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych, adoracja od godz. 18.00 połączona z nabożeństwem różańcowym. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii oraz w intencji pszczelarzy. Dziękujemy za każdy dar serca składany na prace związane z konserwacją wnętrza naszej świątyni. 
  2.  Wyjątkowo w środę 7 września  „Wieczór z Maryją”  i  adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Zapraszamy Parafian, Kuracjuszy, Gości i Sympatyków na spotkanie z Jezusem i Maryją, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej. W tym dniu Wojownicy Maryi zaproszeni są do przeżycia spotkania modlitewnego z Królową Pokoju.
  3. Narodziny Matki Bożej w kościele wspominamy w czwartek – 8 września. 
  4. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. W tym czasie zapraszamy również na nabożeństwa do naszej świątyni: Różaniec św. odmawiamy: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, nowennę do MB Nieustającej Pomocy: w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory: w czwartek. 
  5. Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i chciałyby swoim śpiewem chwalić Boga podczas niedzielnej Eucharystii, serdecznie zapraszamy do naszej scholi parafialnej „Nutki Kalasancjusza”. Próby odbywają się w salce parafialnej, w piątki o godz. 17:30.
  6. Poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych i podręczników dzieci uczących się w szkołach na terenie naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę – 11 września o godz. 11.30. Drodzy rodzice prosimy o wasze zaangażowanie i pomoc dzieciom w skompletowaniu przedmiotów do poświecenia. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wracamy do Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 11.30. 
  7. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii dla dzieci klas 3 odbędzie się w niedzielę 04 czerwca 2023 r. o godz. 11.30.
  8. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą będzie rozdawała w szkole Siostra Alina. Dotyczy to klas 1 SP. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
  9. Zachęcamy zwłaszcza rodziców uczniów kl. pierwszych ze szkół ponadpodstawowych, aby dopilnowali zgłoszenia, tj. zapisania swoich dzieci na lekcje religii. Dyrektor szkoły ma obowiązek zaplanować lekcję, gdy w oddziale klasowym jest przynajmniej 7 uczniów. Domaganie się tego, będzie skutkowało także i tym, że religia nie będzie „spychana” na pierwsze i ostatnie lekcje.
  10. Informujemy, iż nastąpiła awaria rurociągu wodnego na cmentarzu parafialnym. Do czasu usunięcia awarii woda na cmentarzu będzie zakręcona. Przepraszamy za utrudnienia. 
  11. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” jest aktualna prasa katolicka,  oraz „Żywe Słowo” na miesiąc wrzesień, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza.
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu: śp. Jerzego Skrzydlewskiego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…