1. „W każdym czasie na nowo przeżywamy dzieje naszych ojców, jakbyśmy sami byli w niewoli i czuli tchnienie Ducha Bożego spieszącego nam z pomocą, ocalającego i wiodącego za rękę do ziemi obiecanej naszym przodkom. Z sercem więc pełnym radości i wesela sławimy i głosimy chwałę Tego, który nas i naszych ojców wywiódł z niewoli, który uwolnił nas od naszych oprawców. To On zmienił smutek w radość, żałobę w wesele i ciemność w światło”. Niech i nas Słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością. Tego życzymy Wam wszystkim na przeżywanie Świąt Wielkanocnych. 
  2. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, o godz. 10.00 – Msza św. w intencji naszych Dobrodziejów
   i Ofiarodawców. O godz. 18.00 – adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie i kolejny dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia. 
  3. Jutro, 5 kwietnia, Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, składany na tacę w dniu jutrzejszym, zostaną przeznaczone na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
  4. REGIONALNE SPOTKANIE MODLITEWNE WOJOWNIKÓW MARYI i chętnych mężczyzn, którzy chcą wstąpić w szeregi Wojowników Maryi odbędzie się w środę po wieczornej Eucharystii.
  5. Wieczór Chwały – Uwielbienie Trójcy Św. wraz z modlitwą o wylanie Ducha Świętego dla uczestników Seminarium Odnowy Wiary odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy Świętego. 
  6. W dni powszednie, do soboty włącznie, Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana
   w czasie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu około godz. 18.45. 
  7. W najbliższy piątek, z racji oktawy Świąt Wielkanocnych, nie będzie nas obowiązywał post piątkowy.  
  8. W przyszłą niedzielę, Kościół katolicki obchodzić będzie święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez papieża św. Jana Pawła II. Dla naszej parafii jest to dzień szczególny, gdyż na Mszy Św. o godz. 13.00 poświęcimy obraz z Jego wizerunkiem oraz Generał Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II – Brat Krzysztof Wąsowski uroczyście wniesie relikwie krwi naszego Wielkiego Rodaka. Podczas liturgii kilku mężczyzn przyjmie mantulle, jako widoczny znak przynależności do Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II. 
  9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo”, czasopismo „Miłujcie się”, różańce parafialne i wiele ciekawych książek. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Zofię Lasek, śp. Wiesławę Piecko. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…