1. W czasie Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy, zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości na Msze św. roratnie – ku czci NMP (od poniedziałku do soboty), które będą celebrowane o godz. 7.00. Dla dzieci Msze św. adwentowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Prosimy Rodziców o umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tych Mszach św. Dzieci zaś prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.  
 2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. oraz  od godz. 18.00, o godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych. O 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców Parafii. Dziękujemy za dar serca złożony na tacy czy przelany na konto z przeznaczeniem na renowację naszej świątyni.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek – po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z modlitwami uwolnienia, uzdrowienia duszy i ciała oraz błogosławieństwem lourdzkim;
  – w środę – św. Mikołaja, który „obiecał”, że przyjdzie do dzieci o godz. 17.00 w kościele,
  – w czwartek – św. Ambrożego;
  – w piątek –
  Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość. Od godz. 12.00 do 13.00 – przed Najświętszym Sakramentem, za wstawiennictwem Bożej Matki będziemy, w tzw. „Godzinie Łaski”, wypraszać nawrócenie dla zatwardziałych grzeszników i modlić się w intencji kapłanów. Serdecznie zapraszamy. Natomiast na  Mszy św. o godz. 19.00 uczestnicy 33 dniowych indywidualnych rekolekcji ofiarują się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg. Św. Ludwika Marii Grignion de Montforta. 
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – godz. 18.00. Różaniec św. odmawiamy – w poniedziałek, wtorek, piątek i sobota; nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory – w czwartek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu  17 grudnia. Módlmy się gorliwie o dobre – duchowe owoce rekolekcji, za naszego Rekolekcjonistę, ks. Pawła Gołofitę. Zaplanujmy tak nasz czas, by z radością uczestniczyć w kościele w tym wyjątkowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.
 6. W przyszłą niedzielę członkowie Rady parafialnej po każdej Mszy św. będą rozprowadzać kalendarze parafialne na 2024 rok, jako cegiełkę stanowiącą wkład własny parafii w przyszłe prace konserwacji ścian i balustrad na chórze. 
 7. Szukamy sponsorów, którzy chcieliby wpisać się w historię parafii finansując renowacje dwóch naszych konfesjonałów. Otóż jest potrzeba, by to miejsce w którym tak obficie rozlewa się Miłosierdzie Boże było odrestaurowane, wygłuszone i godne, tak by spowiadający się mieli poczucie dyskretności. Koszt przystosowania  konfesjonału do takich warunków posługi wynosi około 60 tyś zł. W niektórych świątyniach naszego kraju nazwiska sponsorów umieszczane są na ufundowanym obiekcie np. witraże, ołtarze, organy itp. I my również zakładamy taką możliwość, jeżeli chodzi o konfesjonały. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
 8. Dziś po Mszach św. można nabyć „Zdrapkę Adwentową” zawierającą specjalne zadania do wykonania w czasie Adwentu. Zadania pomogą przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. 
 9. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Żywe Słowo oraz świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duża świeca 25 zł , mała 12 zł). 
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych: + Helenę Majerską, + Romana Sępiak. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…